Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

NOVINKY

Kola a buřty spojují
Čtěte více

Kola a buřty spojují

8. 6. 2023 - Na začátku června se po celém světě koná Mezinárodní den bicyklů a my ho na Broumovsku slavili letos poprvé, a to sousedsky. Česko-polská přátelská cyklojízda spojila několik míst v regionu a na dvě stovky poutníků a poutnic na kolech.  

Dáváme hlas dětem
Čtěte více

Dáváme hlas dětem

6. 6. 2023 - Na začátku března jsme vyhlásili pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka velkou kreativní výzvu pro dětské a školní kolektivy z našeho kraje, ale i sousedního Polska, a pak jsme s napětím čekali, kdo se do výzvy přihlásí.

Pivo, hlína, pavlišov
Čtěte více

Pivo, hlína, pavlišov

5. 6. 2023 - Broumovsko. Martínkovice. Chata pod Korunou. Místa nebývalé krásy, ale také silných příběhů. Místa tradičních i netradičních poutí. A proto: pouť divadelní! Výlet autokarem, rekreace, vejšlap, svatojánské ohně. Lidová zábava: Opata nebo Krákoru, šnaps nebo ferneta, Penáč nebo Lidl? Anebo holobyt s exekucí a šichtu v knedlíkárně? Anebo maloměšťáky, radikály, turisty, nácky, vlky, turnery, banderovce, faráře, obecní blázny, ateisty, přízraky, protestanty, katolíky, rabovací gardy, Němce, Čechy, Židy, Romy, Volyňáky, houby a taky pár mrtvol v lese? Vlastní nohou měř a žij krajinu svou!

OnStage novinky
Čtěte více

OnStage novinky

5. 6. 2023 - V září spustily 4 volnočasové kroužky pro více jak 70 dětí z celého Broumova. Kroužky se konaly pravidelně každý týden a byl o ně velký zájem. Již nyní připravujeme další kroužky, které chceme spustit od nového školního roku – ten současný právě dobíhá, a proto přinášíme zdravici a poděkování od jedné z lektorek pohybově-tanečního kroužku, který probíhá v Centru pro rodinu Naděje Broumov.

Nechceme stres. Máme na práci lepší věci
Čtěte více

Nechceme stres. Máme na práci lepší věci

5. 6. 2023 - Venkovská města, čtvrtě megapolí, ale i zapadlé horské vesničky z celého světa jsou součástí sítě pomalého turismu - asociace Cittaslow. Vznikla před třiadvaceti lety v Itálii, má bezmála 300 členů a nově je také velkou inspirací pro Broumov 2028. “V prvé řadě bych chtěl pogratulovat Broumovu, že se vydal cestou pomalého turismu,” říká hlavní tajemník asociace Pier Giorgio Oliveti.

Co si přejí děti? Více stromů, ale i zubaře
Čtěte více

Co si přejí děti? Více stromů, ale i zubaře

31. 5. 2023 - Klavír na náměstí, lesní zoo, zenová zahrada. To je jen malá ochutnávka nápadů dětí a mladých lidí přihlášených do velké Kreativní výzvy na téma “Moje přání pro místo kde žiji”,  kterou vyhlásila kandidatura Broumova na Evropské hlavní město kultury. Přihlásilo se do ni 57 kolektivů z celého Královéhradeckého kraje a polských příhraničních okresů. 1.června začíná výstava všech děl v sedmi městech regionu včetně Polska. Buďte u toho a nechte se inspirovat!  

Broumovská labuť doletěla s přihláškou na ministerstvo kultury
Čtěte více

Broumovská labuť doletěla s přihláškou na ministerstvo kultury

31. 5. 2023 - Dnes se uzavřela jedna důležitá etapa naší pouti ve finále kandidatury Broumova na titul Evropské hlavní město kultury. Po osmi měsících usilovné práce jsme slavnostně doručili přihlášku čili Bid Book do Prahy na ministerstvo kultury a naposledy na ni pro štěstí poklepali našimi poutnickými holemi. 

PechaKucha Night Broumov
Čtěte více

PechaKucha Night Broumov

24. 5. 2023 - Poprvé v Broumově! PechaKucha Night je unikátní koncept diskuzní akce, kterou vymyslela dvojice japonských architektů. Každý řečník má k dispozici 20 snímků a na každý pouze 20 sekund. Takové uspořádání zajišťuje, že se myšlenky a nápady předávají rychle, svižně a je čas na to je diskutovat. Podobné “peči” se organizují od roku 2003 po celém světě a z řečníků se stala globální komunita.

Světová premiéra inscenace Rotas Afora
Čtěte více

Světová premiéra inscenace Rotas Afora

17. 5. 2023 - Park Alejka v Broumově se 6. června od 16 hodin stane dějištěm světové premiéry site-specific projektu Rotas Afora, který spojil brazilské tanečníky s umělci z Čech a Ukrajiny pod taktovkou renomované choreografky Flávie Tápias. Světovou premiéru uvede festival TANEC PRAHA v koprodukci s brazilským festivalem Danca im Tránsito.

Poutnický expres: směr Rock for People!
Čtěte více

Poutnický expres: směr Rock for People!

17. 5. 2023 - Poutníci, pozor! Ojedinělý zážitek vás čeká v sobotu 10. června na palubě expresu Broumovský poutník, který vás zavede do Broumova, finalisty soutěže o titul Evropské hlavní město kultury. Vlak vyráží z Hradce Králové a nabízí půldenní program plný hudby, divadla, workshopů a mikromagie pro každého. Vlak je určen nejen návštěvníkům festivalu Rock for People, ale každému zvídavému cestovateli. Jízdenky za 100 Kč možno zakoupit na goout.net.

Návštěva polského velvyslance
Čtěte více

Návštěva polského velvyslance

12. 5. 2023 - Dne 5. 5. 2023 navštívil polský velvyslanec Mateusz Gniazdowski příhraniční město Broumov, aby si pohovořil s místostarostou Broumova o nejnovějších krocích v boji o titul Evropské hlavní město kultury 2028. Nechyběla ani příležitost nazřít a užít si kulturní program v praxi. Během pátečního rozhovoru byla velvyslanci představena kandidatura Broumova a podrobnosti o spolupráci s polskými městy.

Poutníci na kolech
Čtěte více

Poutníci na kolech

12. 5. 2023 - Oslavte společně s námi v neděli 4. 6. 2023 mezinárodní den kol a přátelství bez hranic! Na začátku června v Evropě a celém světě slaví Mezinárodní den jízdních kol a jak jinak ho oslavit než česko-polskou přátelskou cyklojízdou a sousedskou oslavou na chatě Pod Korunou, která je od jejího založení úzce spojená se sportem. Postavili ji v roce 1934 němečtí dělníci jako tělocvičnu a místo pro setkávání mladých lidí.

Oslavy Dne Evropy
Čtěte více

Oslavy Dne Evropy

9. 5. 2023 - Víte, že na dnešek připadá Den Evropy? V tento den si připomínáme výročí tzv. Schumanovy deklarace (1950), která dala základ novému evropskému společenství - Evropské unii. 

Chci se podílet na akcích
Čtěte více

Chci se podílet na akcích

5. 5. 2023 - Máte skvělou kapelu, začínající divadlo nebo tvoříte výtvarná díla? Vaříte skvělé jídlo nebo vyšíváte? Všechno je kultura! Napište nám, pošlete ukázku vaší práce a rádi vás v budoucnu zařadíme do programu. Hledáme umělce lokální i mezinárodní.

Chci se stát dobrovolníkem
Čtěte více

Chci se stát dobrovolníkem

5. 5. 2023 -  V týmu kandidatury je aktuálně zapojeno na dvacet lidí s různými úvazky či dobrovolnicky. Většina pochází z Broumova. Někteří se tady usadili, přivdali, přiženili, nebo se do něj “jen” zamilovali. Všichni ale mají společnou vizi: živé, kulturní město, přívětivé pro všechny, kteří v něm bydlí. Město s budoucností.

Vzhůru do Broumova speciálním vlakem
Čtěte více

Vzhůru do Broumova speciálním vlakem

4. 5. 2023 - Poutníci, pozor! Ojedinělý zážitek vás čeká v sobotu 10. června na palubě expresu Broumovský poutník, který vás zavede do Broumova, finalisty soutěže o titul Evropské hlavní město kultury. Vlak vyráží z Hradce Králové a nabízí půldenní program plný hudby, divadla, workshopů a mikromagie pro každého. Vlak je určen nejen návštěvníkům festivalu Rock for People, ale každému zvídavému cestovateli. Jízdenky za 100 Kč možno zakoupit na goout.net.

Vernibusem za kulturou
Čtěte více

Vernibusem za kulturou

2. 5. 2023 - V sobotu 29. 4. se po deváté hodině ranní sešla na Hlavním nádraží skupinka více jak 30 poutníků a poutnic, kteří společně vyrazili do Broumova za kulturou. Výlet jsme zorganizovali pro všechny zvědavé duše, které chtěly nakouknout pod pokličku naší kandidatury a poznat Broumov - malé město ve severovýchodních Čechách. Většina z nich byla v Broumově poprvé a podle ohlasů ne naposledy! 

Úspěch Broumova si přejeme všichni
Čtěte více

Úspěch Broumova si přejeme všichni

1. 5. 2023 - Rozhovor s hejtmanem Královéhradeckého kraje Martinem Červíčkem o podpoře kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje nedávno schválilo finanční podporu Broumova 2028. Panovala v tomto bodě shoda nebo se nad podporou diskutovalo?

Svatojiřská pouť na Broumovsku
Čtěte více

Svatojiřská pouť na Broumovsku

28. 4. 2023 - Ve dnech 21.–23. dubna se v Otovicích uskutečnil druhý ročník obnovené Svatojiřské poutě. Bohatý program zahrnoval koncerty, procesí od kostela ke kostelu, tvůrčí dílnu, mši svatou i volnou zábavu pro děti a dospělé. Pouť byla určena všem zájemcům a poutníkům z České republiky i Polska.

Senioři z Broumova online!
Čtěte více

Senioři z Broumova online!

25. 4. 2023 - Po úspěšném listopadovém školení Jak na chytré telefony v podání organizace Moudrá sovička a za podpory Nadace Vodafone, jsme v dubnu uspořádali další odpoledne pro všechny seniory, kteří chtějí ovládat chytré telefony a být ve spojení se světem.  

Vernibus z Prahy do Broumova
Čtěte více

Vernibus z Prahy do Broumova

18. 4. 2023 - Broumov 2028 a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov Vás zvou na zahájení 12. výstavní sezóny v Galerii Dům v Broumově. Vydejte se s námi na kreativní pouť a navštivte Broumov – finalistu soutěže o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. Připravili jsme pro vás cestu vernibusem z Prahy do Broumova a nazpět, kulturu po cestě i na místě.

Podpora kandidatury polskými partnery
Čtěte více

Podpora kandidatury polskými partnery

17. 4. 2023 - V pátek 14. dubna se na Městském úřadě v Broumově sešli zástupci 10 měst a obcí z polských příhraničních okresů Wałbrzych a Kłodzko, aby společně podepsali prohlášení o podpoře kandidatury města Broumov na Evropské hlavní město kultury 2028. Setkání se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová a člen vedení Dolnoslezského vojvodství Krzysztof Maj.