Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

TÝM

 

O titul Evropské hlavní město kultury se ucházelo celé město Broumov. Kandidaturu schválili zastupitelé v létě roku 2020 a její přípravou pověřilo Město neziskovou organizaci Nadační fond Broumov  město kultury, založenou ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska. I když Broumov titul nezískal, pokračuje i nadále ve svých aktivitách.

CO JE HLAVNÍM ÚČELEM NADAČNÍHO FONDU BROUMOV  MĚSTO KULTURY? 

Účelem nadačního fondu je rozvoj města a celého mikroregionu skrze podporu a rozvoj zdejší kultury. A to i ve smyslu obecnějšího vnímání kultury života a přístupu k okolnímu prostředí. Nadační fond Broumov – město kultury je zároveň platformou pro navazování rozsáhlejší spolupráce, spojuje kulturní aktéry, organizace i nadšené jednotlivce.

Díky kandidatuře vznikla spousta skvělých projektů a nadační fond vyvíjí aktivity, aby se jich co nejvíc mohlo realizovat. Podívejte se tady, jaké projekty pokračují a jaké další se rodí.

Nadační fond Broumov – město kultury jsou dnes především lidé z bývalého organizačního týmu Broumov 2028. Všechny je spojuje láska k městu – ať už se tu narodili, v něm usadili, nebo "jen" do něj zamilovali. Mají společnou vizi – živé kulturní město, příjemné pro život všem, kdo v něm žijí, město s budoucností. 

Projekt je realizován s finanční podporou města Broumov, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

MARIE SILONDI

MARIE SILONDI

Koordinátorka kandidatury 

Marie studovala obor teorie kultury na Karlově univerzitě a MSc. International Management na britské univerzitě Teesside University. V roce 2002 ve Francii spoluzaložila LIBAT  hybridní laboratoř pro umění a nové technologie, jež se stala součástí hned několika mezinárodních projektů. Vyučovala na britské vysoké škole Prague City University a působila jako externí konzultantka Kreativního inkubátoru, vzdělávacího projektu v rámci Plzně 2015 – Evropského hlavního města kultury. Svůj zájem v propojování kreativity a obchodu naplnila jako výkonná ředitelka oceňovaného šperkařského studia ZORYA. Volný čas ráda tráví s rodinou a přáteli, pečuje o svou malou chatičku a přilehlou zahradu, občas hraje na housle, cvičí jógu, medituje anebo chodí na túry. Mezi nejdůležitější hodnoty podle ní patří láska a opravdovost. 

Marie na Broumovsku trvale nežije. Jak ale sama říká, jeho kouzlu podlehla ihned. Nejraději na něm má jeho krajinu, výhledy z oken kláštera, broumovské statky a také zdejší pivo Opat. 

JAN ŠKOLNÍK

JAN ŠKOLNÍK

Místopředseda správní rady Nadačního fondu Broumov – město kultury  

Jan je spolumajitelem globálně působící společnosti a zároveň broumovským patriotem, který se aktivně angažuje v regionálním prostoru. Absolvoval Summer Management School Malik Institut St. Gallen University a poté obor Strategický management na The Nottingham Trent University. Právě tam se inspiroval myšlenkou naplňování ideje „Think globally, act locally.“ Na Broumovsko ho zavedlo podnikání, krása místa a svéráz místních mu učarovaly tak, že se sem nastálo přestěhoval. Založil Agenturu pro rozvoj Broumovska, jejímž cílem je dlouhodobě oživovat broumovský region. Jan se ve svém volném čase věnuje sportu, rád tráví čas s rodinou a přemítá o smyslu a fungování světa. Pro Jana je důležité být trpělivý, hledat potěšení ve spolupráci, povzbuzovat lidi kolem sebe k odpovědnosti – a tím i svobodě.   

Čeho si Jan cení na Broumovsku nejvíce? Zejména síly jeho duše, křehkosti a nezdolnosti.   

PAVLA JENKOVÁ

PAVLA JENKOVÁ

Koordinátorka pro zapojování veřejnosti Broumov 2028

Pavla vystudovala obory Sociální a pastorační práce a Genderová studia na Univerzitě Karlově a svůj profesní život zasvětila neziskovému sektoru. Byla programovou ředitelkou Nadace Via, pracovala jako sociální pracovnice s cizinci a byla také součástí polské neziskové organizace zaměřující se na podporu pracovních práv. Ve svém volném čase ráda čte, hraje divadlo, chodí na túry a dobrovolničí v několika environmentálně zaměřených organizacích. Pro Pavlu je v životě důležitá solidarita, otevřenost a rovnost.

Není to tak dávno, co se Pavla rozhodla vyměnit ruch metropole za klid svého rodného kraje a přestěhovala se zpátky na Broumovsko. Kromě ticha a zdejší architektury má na regionu ráda i siluety kopců, které ho obklopují, a také sounáležitost obyvatel, která je podle ní základem všech hezkých věcí.

JITKA SMOLÍKOVÁ

JITKA SMOLÍKOVÁ

Komunikace  

Jitka svět kulturní a umělecké produkce ochutnala už během studií broumovského gymnázia, například skrze experimentální platformu Zkažený moučník. Studovala marketingové komunikace a arts management ve Zlíně. Během zahraniční stáže se podílela na komunikaci a produkci v Českém centru Rotterdam, nejvíce si však cení svých zkušeností z festivalu Zlin Design Week –⁠ ať už vedení velkého týmu, účasti na mezinárodních projektech nebo možnosti podpořit mladé talenty designu. Teď je především součástí Police Symphony Orchestra, kde má na starost komunikaci. Ráda tráví čas za foťákem, s kávou nebo knížkou a svým křeslem Řehořem. V životě je podle ní důležitá pokora, kreativita a pozitivní přístup. 

Na Broumově má nejradši jeho charisma, ilustrace na skleníku v Klášterní zahradě a uličku kolem bývalého pivovaru, která ponouká popuštění uzdy fantazie.

KATEŘINA AGNOLOZZI

KATEŘINA AGNOLOZZI

Produkční, polská partnerství

Kateřina vystudovala ekonomiku a cestovní ruch.

Působí jako jako koordinátor značky Broumovsko - regionálního produkt. Dříve čerpala zkušenosti na pozicích manager SDMB, Manager ubytovacího komplexu pro Tomasi Tourism, Průvodce cestovního ruchu či Překladatel pro baby-markt.de.

Nyní pomáhá s produkcí s produkcí outreachových akcí s přesahem na polskou stranu. Koordinuje regionální produkt Broumovska a ve volných chvílích létá po světě a doprovází turisty jako průvodkyně cestovního ruchu.

V Broumově se narodila. Ač jí pracovní nabídky zavedly do zahraničí, stále se sem vracela. Nyní tu pracuje, vychovává synka a užívá si každého dne. S batohem na zádech prochází přírodou a kochá se výhledy do okolí. 

ADÉLA VITVAROVÁ

ADÉLA VITVAROVÁ

Administrativní podpora

Adéla vystudovala soukromou hotelovou školu (obor hotelnictví a turismus). Studium německého jazyka prohloubila ročním pobytem v Mnichově. Poté sbírala pracovní zkušenosti především administrativního rázu. Pracovala v administrativě jako asistentka ředitelky Tesco, dále cca 8 let v ČKD Praha DIZ na personálním oddělení, kde měla na starosti benefity pro zaměstnance. Po rodičovské pauze pracovala pro Generali Českou pojišťovnu v Náchodě. Následovalo uplatnění na pozici Office manažer v Agentuře pro rozvoj Broumovska a to už bylo krůček, aby se stala administrativní podporou celého týmu Broumov 2028.

Na Broumovsku si nejraději užívá setkávání s přáteli. V zimě jí baví to, že se běžky a lyže nasazují skoro za domem. Ke sportům vede i svou dceru.

JAKUB HORSKÝ

JAKUB HORSKÝ

Autor vizuální koncepce kandidatury, grafik bidbooku

Jakub vystudoval Grafickou tvorbu a multimédia na Univerzitě Hradec Králové. Magisterský titul následně získal v Ateliéru Papír a kniha na brněnské FAVU. Aktuálně dokončuje postgraduální doktorské studium v oboru Vizuální komunikace na Fakultě výtvarných umění v Ústí nad Labem. Společně se ženou Evou už téměř deset let tvoří tvůrčí tandem pod značkou Upupaepop. Působí na poli grafického designu, autorské ilustrace, tiskové produkce a vizuální komunikace. Spolupracují s kulturními institucemi, nakladatelstvími i nezávislými startupovými projekty. 

Broumovsko je fascinující svojí autonomií a specifičností. Je to skutečně svébytný a nezaměnitelný region. V Martínkovicích u Broumova spolu s ženou budují na statku broumovského typu zázemí pro velkou tiskařskou dílnu.

EVA HORSKÁ

EVA HORSKÁ

Tvorba vizuální koncepce kandidatury, ilustrace

Eva vystudovala ateliér Textilní tvorby a Veškerého sochařství (VŠUP, Praha) a Ateliér grafického designu (EINA, Barcelona, roční stáž). V roce 2014 s partnerem Jakubem založili vizuální studio Upupaepop. Nyní pracují ve studiu Typa v estonském Tartu na vlastním grafickém projektu, který kombinuje tradiční grafické techniky s knihtiskem.

Zabývá se grafickým a knižním designem, ilustrací a autorskou designovou tvorbou.

Na Broumovsku jí baví zajímaví houževnatí lidé, svéráz okraje republiky, pohnuté příběhy historie, rozmanitost krajiny.

TOMÁŠ VALÁŠEK

TOMÁŠ VALÁŠEK

Kameraman, fotograf

Tomáš vystudoval střední policejní školu Holešov. Osmým rokem pracuje pro Agenturu pro rozvoj Broumovska, Vzdělávací a kulturní centrum Broumov a Maiwaldovu akademii – vytváří propagační videa a fotomateriály. Zajišťuje také techniku konferenčního sálu Dřevník.

Na Broumovsku se narodil a chce tu i umřít. Miluje zdejší klid, bezpečí a přírodu.