Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Jaký má být Broumov 2028?

Ty tvoříš Broumov je název sousedských a komunitních akcí, které probíhají každý čtvrtek až do 23.6. na různých místech ve městě. Díky těmto akcím se snažíme potkat co nejvíce z vás, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že vám chceme představit kandidaturu Broumova na Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. Zároveň bychom se také rádi dozvěděli vaši představu o budoucnosti města a regionu, ve kterém žijeme.  

Na každé akci máme s sebou velkou mapu Broumova, do které kdokoliv může vyznačit místo, které by si zasloužilo zlepšit a způsob, jak toho docílit. Na mapě se již objevilo několik desítek bodů a nápadů. 

A co zatím nejvíce trápí místní? Je to špatná infrastruktura, hlavně nekvalitní cesty, ale i nedostatek míst pro setkávání a dětských hřišť. Na náměstí pak většině chybí více obchodů, kaváren a obecně míst, kde to žije. 

Vaše nápady nezmizí v propadlišti dějin, naopak s nimi budeme nadále pracovat. Stanou se kompasem pro vedení našeho města, aby věděli, jakým směrem chtějí jejich obyvatelé jít. Ale stanou se i pokladem pro aktualizaci Kulturní koncepce města Broumov 2022-2032 anebo inspirací pro ty, kteří budou chtít udělat něco pro místo, kde žijí, a přihlásí se se svým projektem do grantové výzvy Máme rádi Broumovsko.  Nebo to budete vy, kdo svůj nápad na zlepšení rovnou zrealizuje?  

Co byste rádi v Broumově zlepšili vy?  
 

Využijte jednu z možností, jak nám o tom dát vědět: 

  1. Zastavte se na akci Ty tvoříš Broumov 16.6. v Centru pro rodinu nebo 23.6. na Mírovém náměstí a svoje nápady zaneste do mapy. Více informací o akcích zde: https://www.facebook.com/events/539920054523820/539920061190486/ 

  1. Vyplňte online dotazník: https://forms.office.com/r/h8bRQrfH6c a sdílejte ho dál mezi své kamarády, rodinu, kolegy, aby se dostal k co nejvíce lidem.  

  1. Pojďte si popovídat s Pavlou Jenkovou, která má v týmu kandidatury na starosti zapojování veřejnosti. Napište ji e-mail (pavla.jenkova@aprb.cz) nebo ji zavolejte a domluvte si s ní osobní schůzku +420 724 039 531.