Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Účastníci Letních hornových kurzů Broumov

Program dle repertoáru účastníků a premiéra kompozice rezidenčního skladatele Jana Kučery „Halali“ pro skupinu lesních rohů (ca 70 účastníků) *

Letní hornové kurzy se z původně doprovodného programu festivalu staly největší evropskou akcí podobného charakteru a plně se osamostatnily. Očekáváme účast více než 80 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Portugalska, Itálie, Francie, Srbska a Japonska. Vysoká úroveň účastníků dává festivalu možnost podporovat mladou nastupující generaci umělců a představuje hru na lesní roh v širším kontextu. 

*Premiéra Halali pro soubor lesních rohů rezidenčního skladatele festivalu Jana Kučery poskytne příležitost pro účastníky Letních hornových kurzů koncertně představit výsledek týdenní společné práce. Kompozice je dedikována hudebnímu festivalu Za poklady Broumovska.

Vstupné dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Foto: Martin Máslo

Místo konání
Kostel sv. Michaela archanděla, Vernéřovice

Kostel sv. Michaela archanděla, Vernéřovice

Farní kostel sv. Michaela archanděla tvoří dominantu obce Vernéřovice. Stojí na návrší uprostřed vsi v místech původního dřevěného kostela. Ten nechal v roce 1540 postavit opat Matthias a koncem 17.

Detail místa