Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Zažehli jsme jiskru v Broumově

Na zahradě Centra pro rodinu jsme se potkali už kolem 17:00. Rozdělali jsme oheň, připravili lavice a něco dobrého na zub a natěšeně vyhlíželi první příchozí. Netrvalo to dlouho a už byli u nás. Nedlouho poté se zahrada jen hemžila lidmi. Byli mezi nimi dospělí, mladí i starší, a dokonce i ti úplně nejmladší.

Zatímco se poslední jmenovaní věnovali ve výtvarném koutku procvičování svého malířského nadání, přivítala naše programová koordinátorka Petra všechny přítomné a zahájila tak program společného odpoledne. Hned na úvod se představily malé tanečnice ze skupiny Gypsy Queens. Jejich rudé sukně se vířily po tanečním parketu a získaly si nadšení nejednoho diváka. Po zatančení několika svých choreografií sklidily velký potlesk.

Po vystoupení přišla na řadu volná zábava. Bylo libo opéct si špekáček, povídat si se sousedy, vyplnit soutěžní kvíz a zkusit tak vyhrát vyhlídkový let nad Broumovem od Aeroklubu Broumov? Nebo snad raději dovádět s dětmi či v pocitové mapě vyjádřit, která místa ve městě by potřebovala vylepšit? To všechno bylo možné!

Já jsem s kulturou v Broumově a jeho okolí spokojená, přijde mi, že se tu dost často něco děje“, svěřila se jedna z návštěvnic. Kdybych ale byla o něco mladší, myslím, že bych tak nadšená nebyla. Pro mladé lidi se tu až na pár akcí ročně v podstatě nic neděje, nemají ani moc kam zajít. Věřím ale, že se to s kandidaturou zlepší.“

 

Zhruba v šest hodin se rozlehl zahradou mužský zpěv a melodie kytary a cajonu. Duo Bronx Filipa Hrubého a Briana Grundzy si získalo diváky hned prvními tóny a zanedlouho už nikdo nepochyboval o talentu obou hudebníků. K některým písničkám se sem tam i někdo přidal a pobrukoval si. „Tahle je zrovna taková romská známá, nevím snad o nikom, kdo by ji neznal“, říká jedna z návštěvnic a drží za ruku svou dceru, která si spolu s duem probrukuje taky.

Vystoupení trvalo asi půl hodiny a na jeho konci všichni nadšeně tleskali. Duo Bronx pak velmi spontánně vystřídal jeden z návštěvníků, když se rozehrál na kytaru a notoricky známými kousky rozezpíval všechny okolo a svou hudbou tak dovedl naše společné setkání až do úplného závěru.

 

Děkujeme všem, kteří se k nám to odpoledne přidali, bylo to milé a moc jsme si to užili. Děkujeme také všem účinkujícím, Centru pro rodinu za zapůjčení prostor a Martinu Minaříkovi za pomoc s organizací odpoledne. Děkujeme také uzeninám Pejskar & spol. za špekáčky, obci Hejtmánkovice za darování palivového dřeva a Technickým službám Broumov za jeho dovoz. A poslední poděkování míří Jakubu Šleisovi za fotografie!

Už teď se těšíme na poslední setkání ze série ty tvoříš Broumov, kterým bude oslava nové Kulturní koncepce města 2022-2032 příští čtvrtek na Mírovém náměstí. Začínáme už v 16:00! Uvidíme se?