Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Dětská výtvarná výzva

Vystavuj ve Francii aneb výtvarná výzva pro děti z Broumovska

Umění bylo odjakživa angažované a umělci a umělkyně skrze něho vyjadřovali své politické a životní postoje a názory. Pojďme dát dětem možnost se zapojit do evropské výzvy a svým uměním sdílet své představy a přání spojené s mírem v Evropě a na celém světě.

Broumov jako kandidátské město na titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028 se spojil s francouzským kandidátským městem Bourges 2028, které k oslavám Evropského dne (9. 5. 2022) vyhlásilo dětskou výtvarnou výzvu.

Pojďme vytvořit obrazy či obrázky s tématikou míru, které ozdobí tamní francouzskou radnici, ale i broumovský park Alejka při příležitosti akce My jsme Broumov 2028, která se bude konat ve čtvrtek 2.6. 2022 od 14.00.

Zapojte děti od 6 do 11 let z vašich škol, tříd, kroužků a volnočasových aktivit do výtvarné výzvy, a propojte je tak s jejich vrstevníky z Francie. Budeme rádi, když se do výzvy zapojí i ukrajinské děti, které na Broumovsku žijí.

Díla jednotlivců nebo skupin na téma MÍR, na kterých bude uvedeno jméno a věk malého umělce a která budou ve velikosti A4 nebo A3, můžete průběžně nosit do Informačního centra na náměstí v Broumově, nejpozději do 30. 4. 2022.

Pro více informací kontaktujte Pavlu Jenkovou, pavla.jenkova@aprb.cz, + 420 724 039 531.

Těšíme se na všechny díla!