Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Vernibusem za kulturou

V sobotu 29.4. se po deváté hodině ranní sešla na Hlavním nádraží skupinka více jak 30 poutníků a poutnic, kteří společně vyrazili do Broumova za kulturou. Výlet jsme zorganizovali pro všechny zvědavé duše, které chtěly nakouknout pod pokličku naší kandidatury a poznat Broumov - malé město ve severovýchodních Čechách. Většina z nich byla v Broumově poprvé a podle ohlasů ne naposledy! 
 

Cestu do Broumova jsme obohatili vystoupením Michala Čepelky z uměleckého dua Michal&David. Michal nás netradičním způsobem seznámil s broumovskou historií, současností i reáliemi. A do toho zapojil i fundraisingovou akci na podporu lidí bez domova, kterých v Broumově naštěstí mnoho není (pouze 2!), ale o to více je podporujeme a pečujeme o ně. Ukázal tak, jak se dá dělat angažované umění se sociálním přesahem. Smích a velký potlesk byly pak potvrzením toho, že se vystoupení líbilo!  

V Broumově si poutníci a poutnice mohli vybrat z rozmanitého programu: prohlédnout si klášter, Muzeum Broumovska nebo dětskou galerii Lapidárium, zajít si na oběd do jedné z místních restaurací a ochutnat místní specialitu v podobě Pavlišovského řízku nebo si projít výstavu, která vznikla v rámci 5. ročníku Sympozia ilustrace a je k vidění na několika místech ve městě.  

Společně jsme se pak vydali na komentovanou prohlídku města za doprovodu průvodkyně Adély a den zakončili vernisáží v Galerii Dům a klášterní zahradě, kde vystavují umělci Petr Veselý a Luděk Míšek.  

Skupinka našich poutníků a poutnic byla různorodá a o to zajímavější bylo pozorovat nová propojení a snad i přátelství, která po celý den vznikala! Díky spolupráci s organizací Elpida se výletu účastnilo i několik aktivních seniorek z Prahy a Kladna.   

Ať žije kultura a nová přátelství! 

 

Akci jsme pořádali ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov.