Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Velké finále je tady. Buďte u toho s námi

Je to tady. Tento pátek 30. června se rozhodne, kdo z dvojice finalistů Broumov a České Budějovice se stane Evropským hlavním městem kultury v roce 2028. Vyhlášení výsledků bude možné sledovat buď naživo během kulturní akce Broumov žije, nebo online v živém přenosu z Ministerstva kultury.

Akce Broumov žije startuje v pátek 30. června v 15 hodin na Dětském hřišti. „Začínáme ve tři odpoledne představením Ekologická pohádka od divadla Cestovadélko. Vystoupí děti z broumovské Ulity, z kroužku Street dance. Pak zahraje skupina Lucie Revival a místní Ledvin Stones. Kromě toho tady budou pro děti skákací hrad, skluzavka nebo horolezecká stěna,” zve Jitka Exnerová z města Broumov, které akci spolupořádá s týmem kandidatury. Mezi 15. a 16. hodinou bude možné na hřišti sledovat živý vstup z Ministerstva kultury z vyhlášení výsledků.

V 15 hodin odstartuje v Praze na Ministerstvu kultury tisková konference, kde zástupci mezinárodní poroty zveřejní své rozhodnutí. Konferenci bude možné sledovat na sociálních sítích Ministerstva kultury. Tým kandidatury bude posléze zajišťovat živý vstup z místa vyhlášení, který bude možné sledovat na facebookovém profilu Broumova 2028 ZDE