Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Ve Vernéřovicích to žije!

Sousedé a sousedky se sešli na Kopečkové slavnosti

Díky aktivním občankám a občanům z obce Vernéřovice se daří v obci pořádat komunitní a sousedské akce. V loňském roce se díky grantu z projektu Máme rádi Broumov(sko) podařilo zkrášlit autobusovou zastávku a vytvořit tak příjemný prostor pro setkávání a konverzaci při čekání. O Vernéřovické zastávce si můžete přečíst tady.

Letos se díky podpoře realizoval projekt Kopečková slavnost, sousedské setkání s cílem rozhýbat život v obci. Přečtěte si shrnutí akce od Jitky Exnerové, zastupitelky obce Vernéřovice:

Projekt Máme rádi Broumov(sko) nás popostrčil k uspořádání netradiční akce s názvem Kopečková slavnost. To, že projekt má smysl, a občané jsou ochotni se zapojit jsme si vyzkoušeli již vloni při realizaci projektu Vernéřovické zastávky. Na počátku byla myšlenka Venduly Pasulyové uspořádat májový koncert v kostele sv. Michaela. Bohužel, nebo bohudík oslovila ke spolupráci mě, možná proto, že jsem měla zkušenosti z předchozího projektu, možná proto, že jsem zastupitelkou obce, možná proto, že mám bohaté zkušenosti s pořádáním kulturních akcí, kdo ví, vlastně jsem se jí na to nikdy nezeptala. Na její nápad jsem ale hned kývla, protože není nic krásnějšího, než když občan přijde s vlastní iniciativou a elánem. A tak jsme začaly vymýšlet, plánovat. Zjistily jsme, že kombinace nás dvou je při nejmenším dvojitá dávka nápadů. Akce začala „bobtnat“ a přidali se k nám další nadšenci, kteří se zapojili nemalou měrou.

Jak akce probíhala?

Jak tomu název napovídá, slavnost se konala na kopci u kostela sv. Michaela archanděla. Brány kostela se otevřely po poledni, kde se uskutečnil koncert dětí ze ZUŠ Meziměstí pod vedením Ivy Hlaváčkové za doprovodu Pavla Kohouta. Jedno oko nezůstalo suché při hudebním vystoupení dua Milski. Bohatě zdobený interiér kostela doplnila výstava fotografií Tempus Fugit II. zachycující obnovu skupiny barokních kostelů na Broumovsku. Poté pokračoval program na louce před kostelem, do jehož příprav se zapojili žáci ze ZŠ Vernéřovice. Pod vedením Radky Pasulyové pekly, vyráběly a nazkoušely divadelní představení. Naše seniorky napekly výborné koblihy, koláče a buchty. Firma Veba nám zdarma poskytla látky, a tak žáci mohli vyrobit krásné girlandy, které dotvořily celou atmosféru.

Největším bohatstvím vesnice je společné sousedské setkání, a to se na Kopečkové slavnosti povedlo.