Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Světová premiéra inscenace Rotas Afora

Park Alejka v Broumově se 6. června od 16 hodin stane dějištěm světové premiéry site-specific projektu Rotas Afora, který spojil brazilské tanečníky s umělci z Čech a Ukrajiny pod taktovkou renomované choreografky Flávie Tápias. Světovou premiéru uvede festival TANEC PRAHA v koprodukci s brazilským festivalem Danca im Tránsito.

Brazilští tanečníci vynikají živelností a divokostí, co přineslo jejich tvůrčí setkání s umělci z Evropy, a to nejen z Čech, ale i Ukrajiny? Trasy (Rotas) se tak jako životní cesty jednoho každého z nich liší, jedno je ale dokonale spojuje: vášeň k tanci. Rotas Afora se odehrává ve veřejných prostorách v jasně dané choreografické struktuře, ta ovšem zároveň dává prostor jednotlivým individualitám a jejich příběhům, které se prolínají… Autorkou celého konceptu je Flávia Tápias – brazilská choreografka, performerka, režisérka, která vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici a účinkuje na festivalech a představeních po celém světě.

„Rotas Afora je vysněným projektem pro performery ze tří zemí a zároveň velkou výzvou. Vždy je adaptován na vybrané místo a díky Národnímu plánu obnovy mohou umělci tančit pětkrát v ČR a také pětkrát v Brazílii na srpnovém turné. Tvůrčí rezidence proběhla už v únoru v Riu a byla nabitá energií, moc se na výsledek těším,“ říká Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha.

Broumovské vystoupení Tance Praha je partnerskou akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028.

 

Jubilejní 35. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA od 3. do 28. června zavítá do 25 měst a obcí po celé republice. Pozoruhodná inscenace Rotas Afora bude po premiéře v Broumově k vidění také v Praze na Štvanici, v Brně na Zelném trhu, v Českých Budějovicích na Náměstí Přemysla Otakara II. a v Liberci na Náměstí Dr. E. Beneše.

Více informací – https://tanecpraha.cz/cs