Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Setkání OnStage v Trenčíně

Ve dnech 25.-27.4. proběhlo v Trenčíně na Slovensku setkání českých a slovenských měst zapojených do projektu OnStage. Za Broumov se ho zúčastnili Pavla Jenková a Petra Kultová jako koordinátorky projektu a zástupkyně broumovské kandidatury na Evropské hlavní město kultury, Miroslav Frömmel, ředitel Ulity Broumov, a Lucie Rojkovičová z Informačního centra.  

Zleva Lucie Rojkovičová, Miroslav Frömmel, Pavla Jenková a Petra Kultová

Delegace z Trenčína, Nitry, Bánské Bystrice, Plzně, Brna a Broumova sdílely pokroky v přípravách projektu a zkušenosti z proběhlých akcích. Hojně se diskutovalo o tom, jak volnočasové kroužky pro děti (nejen) ze sociálně znevýhodněného prostředí udělat co nejatraktivnější a jak zajistit jejich dlouhodobé financování. Právě skupinová výuka hudby, tance a hry na hudební nástroje se ukazuje jako skvělý nástroj, jak zlepšovat studijní výsledky zapojených dětí, a jak jim zajistit kvalitní trávení volného času.  

Pavla Jenková o broumovské praxi

Také Broumov nabídl ostatním inspiraci: Společné vystoupení všech kroužků, které chceme spustit nově od září letošního roku, a kroužků již existujících (např. pod hlavičkou ZUŠ nebo Ulity), je jedním z dobrých příkladů pro další města, jak do aktivit nezapojovat pouze jednu skupinu dětí, ale naopak je propojovat s ostatními. Věříme, že se na vystoupení přijdou podívat rodiny všech vystupujících dětí a spolu s nimi i další broumovští obyvatelé. A na kdy společné vystoupení plánujeme? Doufáme, že jedno proběhne již před Vánocemi a druhé na konci příštího školního roku. Byli bychom rádi, aby jednotlivé kroužky vystupovaly na akcích pořádaných v Broumově a celém regionu. První vystoupení proběhne v parku Alejka už 2.6.2022 v odpoledních hodinách. Více informací o akci se dozvíte již brzy na našem Facebooku nebo webových stránkách.  

Trenčín Evropským hlavním městem kultury 2026

A na závěr  věděli jste, že se Trenčín stal Evropským hlavním městem kultury pro rok 2026? Proto jsme využili možnost setkat se s trenčínským týmem, který stojí za touto úspěšnou kandidaturou. S Trenčínem máme hodně společného. Spojuje nás především chuť zlepšovat život v našich městech. Výsledek nebude u nás ani v Trenčíně vidět ze dne na den a možná ani z měsíce na měsíc, ale i pokud titul nakonec nezískáme, nejdůležitější je samotná cesta ke kandidatuře a to, jaké změny u nás nastartuje.