Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Rock for People

Od čtvrtka do neděle 8.–11. 6. 2023 se konal v královéhradecké metropoli velkolepý a hvězdný festival Rock for People a my jsme byli součástí. Počasí vyšlo ukázkově nádherné a dokreslovalo skvělou atmosféru všude, kam se návštěvník podíval.

Taky v našem stánku Broumov 2028 nám dělala radost hojná účast lidí, kteří nás navštívili a podpořili, ať už vyplněním kartiček s přáním pro místo, kde žijí, nebo vytvořením vlastního poutnického avatara na webu broumov.world. Prostřednictvím virtuálních brýlí jsme létali nad Evropskými hlavními městy kultury.

Hudba je univerzální řeč lidí a jedním z nejsilnějších prostředků, jak dělat lidi šťastnými a  usměvavými. Propojuje lidi a prostupuje jejich srdci. Proto máme i my obrovskou radost, že byl festival Rock for People akce se zatím největším dosahem v propojení našeho poutnického poselství s veřejností – podporu nám vyjádřili lidé ze všech koutů republiky, např. z Ostravska, z Plzně nebo Jižních Čech.

U stánku nás doprovázela umělkyně Eva Horská, která připravila workshop s kartografikou. Eva se stará s manželem Jakubem pod značkou Upupæpop o ilustrace a grafický vizuál naší kandidatury a bylo milé, že nám dovolila nahlédnout do jejího ateliéru a něco nového si vyzkoušet a naučit se.

Poutnická cestovní kancelář hlásila vyprodáno

Naše poutnická cestovní kancelář se postarala v sobotu 10. června o pořádné zpestření. Na trati Hradec Králové - Broumov to ožilo díky expresu Broumovský poutník, plném kultury a zábavy. Byl to nezapomenutelný den. Děkujeme všem, kteří ho sdíleli s námi. (Na reportáž se podívejte v dalším článku.)

V poslední den festivalu nás dojal úvod koncertu Filharmonie Hradec Králové – slova jejího mluvčího byla věnovaná naší kandidatuře Broumov 2028 – Evropské hlavní město kultury. Ze strany Filharmonie HK to byla podpora, které si velice vážíme. A zároveň opětujeme nadšení z dechberoucího hudebního zážitku.

Děkujeme festivalu Rock for People za tuto jedinečnou příležitost a věříme, že naše partnerství přinese další vzájemná obohacení.