Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Jak na chytré telefony?

Broumovská kandidatura na Evropské hlavní město kultury 2028 se snaží být otevřená všem skupinám obyvatelstva a na nikoho nezapomínat. Zapojení seniorů je proto jednou z našich priorit. Díky skvělé spolupráci s neziskovou organizací Moudrá sovička, Agenturou pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov jsme ve čtvrtek 10.11.2022 uspořádali školení pro seniory, kde se mohli naučit, jak správně používat chytré telefony a tablety.  

Zájem byl veliký a klášterní sál Kreslírna se rychle zaplnil. Přítomní senioři se naučili používat nejen základní funkce telefonu (např. zapínání/vypínání zvuku, připojení k Wi-Fi), ale také ty pokročilé (stahování a instalace aplikací, bezkontaktní placení telefonem či používání emailové schránky v mobilu). Největší ohlas měly dvě aplikace – WhatsApp, kterou mohou používat nejen v komunikaci mezi sebou, ale také pro spojení s rodinami, a aplikace Záchranka, díky níž mohou zachránit život sami sobě nebo komukoliv jinému v nouzi.  

Školení trvalo 4 hodiny a bylo opravdu náročné na pozornost, všichni přítomní ho ale zvládli s přehledem a odcházeli nadšení jak ze samotného školení, tak z trpělivého a milého lektora. Nejstarší účastnice školení letos oslavila 83. narozeniny! 

Jsme rádi, že i díky tomuto školení budou mít broumovští senioři a seniorky přehled nejen o dění ve světě, ale budou-li chtít, tak i o dění v kandidatuře. A že budou mít také jednodušší komunikaci se svými dětmi a vnoučaty, kteří mnohdy žijí mimo náš region.  

Po úspěchu s tímto školením bychom v budoucnu rádi uspořádali další, a proto bychom rádi věděli, jaké další téma by vás zajímalo? Své nápady můžete zavolat nebo napsat Pavle Jenkové na tel. 724 039 531 nebo email: pavla.jenkova@aprb.cz 

Akce se uskutečnila za podpory Nadace Vodafone