Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Potkali jsme se v Broumově

Ve čtvrtek 26. května krátce před 16. hodinou už čekaly na zahrádce pivnice U Medvěda první obyvatelky Broumova, které s námi přišly posedět a diskutovat. Uvnitř se mezitím u televize scházeli fanoušci hokeje. Inu, když jsme se před pár dny dozvěděli, že postupujeme do čtvrtfinále, také jsme z toho měli radost, ale co nadělat s tím, že časy našich setkání už byly dávno vytištěné na plakátech? Přesto mnozí z vás dorazili a příjemné odpoledne u malinovky a piva bylo na spadnutí. Děkujeme!  

Před pivnicí jsme rozložili velkou mapu Broumova, na kterou jsme společně označovali místa, která by se dala vylepšit, a zapisovali podněty, jak na to. Na mapu rychle začaly přibývat barevné body tam, kde by mohla přibýt dětská hřiště anebo všemi generacemi oblíbený pétanque, aby vznikla další místa pro společná setkávání. Ani otázka, proč by se měl Broumov stát Evropským hlavním městem kultury, nebyla zas tak záludná, jak by se mohlo stát. Přeci proto, že je to pro nás obrovská příležitost hledat nové cesty, protože jsme na konci světa a ten konec je krásný, jak stálo na jednom vzkazu zanechaném na mapě.  

Po dvou hodinách se nám sešla celá řada nápadů a podnětů a jsme zvědaví, jaký Broumov společně vytvoříme během všech setkání. Mapa nás totiž bude provázet dál a myšlenky se jistě budou hromadit. Mohla by tak třeba inspirovat žadatele a žadatelky dalšího ročníku minigrantové výzvy Máme rádi Broumov(sko), který budeme už zakrátko znovu vyhlašovat. Někdy je rychlejší, když se věcí ději „zdola“, a toto je jedna z příležitostí, jak změny nastartovat.  

Zhruba po hodince se zahrádka proměnila v malé jeviště, které ovládl pan Rudolf Vogel, aby nám zpříjemnil posezení hrou na klarinet a housle. Nasbírali jsme také první odpovědi na soutěžní kvíz se třemi otázkami o Broumovsku, který nás – stejně jako mapa – bude provázet i ostatními setkáními. Na závěr oslavy 23. 6. pak vylosujeme šťastnou výherkyni či výherce vyhlídkového letu nad Broumovem. 

Co nás tedy čeká dál? Na příští akci zveme hlavně rodiče s dětmi. Ty se mohou těšit na tvořivé dílny, které si pro ně nachystal Dům dětí a mládeže Ulita. Uvidíme ale rádi každého, kdo se bude chtít za námi stavit. Pojďme se potkat zase ve čtvrtek 2. 6. od 14.00 v parku Alejka na akci Hraj si v Broumově 

 

Nejnovější informace můžete najít na Facebooku či Instagramu Broumov 2028 nebo si pro ně zajít do broumovského Informačního centra.  

Autorkou všech fotografií je Jitka Smolíková. Pokud byste si chtěli prohlédnout její další fotky a nasát atmosféru toho čtvrtečního odpoledne, naleznete je tady.

Děkujeme partnerům akce, kterými jsou: město Broumov, Agentura pro rozvoj Broumovska, Královehradecký kraj, Ministerstvo kultury, Bejdák & Ježek a Aeroklub Broumov.