Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Pokračujeme v kreativní pouti jako Broumov 2028+

Minulý rok nám touhle dobou zbýval týden a kousek do finále soutěže o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. První místo jsme nakonec nezískali, ale od té doby Broumov pokračuje dál vlastní cestou. Protože i o tom je kreativní poutnictví. 

Dlouho dobu jsme dál působili jako Broumov 2028, ale věděli jsme, že tohle označení právem náleží Českým Budějovicím, které si titul ze soutěže odnesly, a zároveň už ani úplně nevystihuje naše počínání, ono pokračující putování. Pustili jsme se tedy do vymýšlení a radění se, protože přijít s úplně novým názvem, který si nikdo s ničím nespojí, taky není nejlepší řešení. A tak přišel na svět Broumov 2028+! 

Co symbolizuje znaménko plus? Především to, že nic nekončí. Jedním z klíčových cílů rebrandingu bylo zachovat co nejvíce z původní vizuální identity, abyste snadno rozpoznali, že jde o stejný projekt se stejnými cíli. Nové logo a jemné vizuální prvky, jako je připojení znaménka +, symbolizují pokračování a rozvoj původní mise. Slogan "Pokračujeme v kreativní pouti" odkazuje na myšlenku kreativního poutnictví, která vznikla během kandidatury a stále je ústředním motivem naší práce. Stejně jako nový vizuální prvek, poutnická hůl.  

Máme radost, že nový kabát pro nás přešil Kuba Horský z grafického studia Upupaepop – manželé Horští jsou v tom s námi od začátku kandidatury, a tak pro ně nebylo těžké sladit nápady a vizi s vizuálním zpracováním.  

Tohle všechno se mohlo stát především díky podpoře komunity a našich partnerů. Děkujeme městu Broumov, Královéhradeckému kraji, Ministerstvu kultury ČR i všem obyvatelům Broumovska, že spolu s námi nesete pomyslnou poutnickou hůl dál.