Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


PechaKucha Night Broumov

Poprvé v Broumově! Pecha Kucha Night je unikátní koncept diskuzní akce, kterou vymyslela dvojice japonských architektů. Každý řečník má k dispozici 20 snímků a na každý pouze 20 sekund. Takové uspořádání zajišťuje, že se myšlenky a nápady předávají rychle, svižně a je čas na to je diskutovat. Podobné “peči” se organizují od roku 2003 po celém světě a z řečníků se stala globální komunita.   

Pecha Kucha znamená v japonštině “pokecat” nebo “společenský rozhovor”. Přijďte tedy pokecat o tom, co je vaší vášní! Tentokráte na téma: Kreativní periferie 
 
Projekt PechaKucha [pečakuča:] vymysleli Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture. První PKN proběhla v roce 2003 v Tokiu, které je jejich domovem. 

Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání tvůrčích osobností z řad architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků, divadelníků či filmařů. Prostor, kde mají možnost prezentovat svou práci, projekty, které již realizovali i ty, do kterých se teprve pouští. Sdílet zde své myšlenky, nápady a sny...  

Pro PKN je typický speciální formát prezentace 20x20, což znamená, že každý řečník má na své vystoupení připraveno právě 20 snímků a na každý z nich 20 vteřin. Nikdo se tedy na pódiu neohřeje déle než 6 minut a 40 sekund. 

 

Seznamnte se s inspirativními příběhy

Broumovsko a jemu podobné regiony mají co nabídnout i mladým lidem. A o tom tento večer celý bude. Přijďte se seznámit s inspirativními příběhy nejen z našeho regionu. Během večera vás čeká 14 prezentací od 14 mladých lidí, kteří pocházejí nebo se přestěhovali do odlehlého regionu a tam dělají zázraky. Jsou aktivní ve své komunitě, živí se něčím neobvyklým nebo kreativním nebo září na jevištích a prezentují náš region po celém Česku i v Evropě. 

Akce navazuje na Pecha Kucha Night Hradec Králové a spolupořádáme ji s Bio Central Hradec Králové. Akce se koná v rámci kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury.  

 

Kdy: 20. Června 2023 v 19:00

Kde: Sál Dřevník, Klášter Broumov 

Vstupné zdarma, po akci následuje večer s DJ's 

 

 

Na akci vás ZDARMA doveze náš autobus z Hradce Králové a nazpět. Po cestě vás můžeme nabrat v Jaroměři (17:25), České Skalici (17:40), Náchodě (17:55), Hronově (18:10) nebo Polici nad Metují (18:20) - pojedete s námi?  
 
Autobus vyjíždí v úterý 20.6. v 17.00 z hl. autobusového nádraží v Hradci Králové. 

Jízdenku si zarezervujte na bit.ly/bus2028