Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Místo soupeřů partneři

Zcela respektujeme formát soutěže, ALE. Přestože máme velmi rozdílné výchozí pozice, máme stejný cíl – a velký kus cesty k němu jdeme společně. Společně s Budějovicemi 2028 proto vstupujeme do finále soutěže o Evropské hlavní město kultury jako partneři. 
 
(Perma)kulturní prostředí Jižních Čech i kreativní poutnictví inspirované duchem Broumovska vycházejí z úzkého propojení mezi lidmi a krajinou, městem a regionem. Oba koncepty staví na respektu, spolupráci, vzájemné podpoře a inspiraci.
 
V souladu s tím vnímáme společný postup jako možnost vzájemně se obohatit, rozvíjet se a vytvářet synergii. Věříme totiž, že tak bude kandidatura moci formovat veřejné mínění, mediální debatu i rozvoj kultury také na národní úrovni.
 
Zároveň věříme, že v duchu udržitelnosti najdeme možnost společného nerůstu s Brno 2028 i dialogu s Liberec 2028. Sami nejlépe víme, kolik energie, prostředků a snů kandidatura stojí, a že tahle investice nemůže přijít jen tak vniveč.
 
 
 
 
Díky titulu Evropského hlavního města kultury bude jedno české město v roce 2028 v Evropě reprezentovat celou Českou republiku. Jsme přesvědčeni, že respektující finálový duel může být v tomto ohledu skvělou startovací pozicí.