Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Lodí na olympiádu jako Emerich Rath?

Hledáme dalšího člena týmu!

Staňte se ambasadorem Broumovska a doplujte lodí na olympiádu. Přidejte se k poutníkům z SK Vltava Český Krumlov a společně zhmotněte odkaz Emericha Ratha.

Emerich Rath byl všestranný sportovec, běžec, lyžař, plavec, boxer, hokejista… A mimo to také kanoista. Ve většině těchto sportů nás reprezentoval na mezinárodní scéně a v tehdejším Československu a celé Evropě byl celebritou. Minulý režim ho ale v lásce neměl, a kvůli tomu skončil Emerich Rath v pracovním táboře a po propuštění už nemohl sehnat práci. Nakonec skončil v domově důchodců a na chvíli dokonce na ulici.

Před sto lety ocenil Emericha Ratha i samotný zakladatel Mezinárodního olympijského výboru baron Pierre de Coubertin. Pogratuloval mu u příležitosti VIII. Olympijských her v Paříži v roce 1924. Ocenil ho za počin, kdy Emerich Rath na tehdejší Pařížské hry dorazil manifestačně sportovně na kajaku po splutí řeky Seiny (360 km).

Broumov 2028+ udělil záštitu

Touto událostí se inspirují členové SK Vltava Český Krumlov a znovu oživují myšlenku doplout na olympiádu lodí. Na jednomístných kajacích chtějí zdolat přibližně 400 km dlouhý úsek Seiny a dorazit do dějiště XXXIII. Olympijských her 2024. Do Paříže by na lodích přivezli také střípek olympijské myšlenky, zdravého ducha českého sportu a českých sportovců ... a hlavně také připomínku lidských sportovních a morálních hodnot, které ztělesňoval Emerich Rath.

SK Vltava Český Krumlov oslovil broumovské instituce, protože město Broumov je s Emerichem Rathem neodmyslitelně spjato. Broumov 2028+ uděluje této cestě svou záštitu, protože počin v sobě spojuje všechny hodnoty kreativního poutnictví.

Dobrodružná plavba do Paříže

Zaujala vás tato myšlenka a chcete se vydat po stopách Emericha Ratha? Máte příležitost, protože hledáme dalšího kreativního poutníka do týmu kajakářů. Stanete se ambasadorem Broumovska, pomůžete vdechnout život odkazu Emericha Ratha a budete nositelem olympijských myšlenek.

Máte odvahu, sportovní kondici a týmového ducha? Vydejte se spolu s členy týmu SK Vltava Český Krumlov na dobrodružnou plavbu až na dějiště olympijských her v Paříži.

Co vás čeká?

Vyráží se 26. 7. 2024, cílem je dorazit 6. 8. 2024 do Paříže
Pojede se 40 km denně 10 dní po sobě
Spát se bude v kempu nebo přírodě, pod stanem ve spacáku
Na pohlaví ani věku nezáleží, důležitá je fyzická kondice a vhodné vybavení včetně lodi (sjezdová, jezerní, …)
Povedete si poutnický deník a budete posílat fotky a videa z cesty
Agentura pro rozvoj Broumovska zprostředkuje finanční podporu 15.000 Kč na cestu

Chcete se stát ambasadorem Broumova pro cestu na olympiádu? Pošlete nám do 26. května 2024 krátký motivační dopis na e-mail katerina.ostradecka@broumovsko.cz a my se vám ozveme!