Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Klicperovo divadlo opět v Broumově

Unikátní prostor klášterních zahrad v Broumově se opět stane na začátku léta dějištěm čtyř exkluzivních představení Klicperova divadla. Přímo pod širým nebem budou moci diváci první červencový týden zažít neopakovatelnou atmosféru živých představení.

Klicperovo divadlo se do klášterních zahrad v Broumově vrací již potřetí a divadelníci věří, že se letošní ročník setká se stejným diváckým zájmem, jako dva předchozí. Do Broumova letos divadlo přiveze dva unikátní tituly.

Prvním bude nejvýpravnější představení Klicperova divadla – Zbabělci, které se odehraje dokonce s živou kapelou na jevišti. "Revoluce se odkládá na neurčito… Těmito slovy začíná Josef Škvorecký svůj románový debut. Jedno město ve východních Čechách, jeden týden na konci války – do literární historie vstupuje postava Dannyho Smiřického. Danny se o politiku nezajímá. Zajímá se o Irenu. Irena miluje horolezce Zdeňka. Danny troubí smutná sóla v jazzové kapele. Konec války. Osvobození. Likvidace všeho německého. Vítání Rudé armády. Hrdinové nebo zbabělci?" říká anotace k představení, které Klicperovo divadlo uvede v Broumově 3. a 4. července vždy od 20:00.

Druhou inscenací bude Podoba věcí, která měla premiéru teprve 17. června a diváci ji budou moci vidět v Broumově 5. a 6. července od 20:30. Tato svižná moderní tragikomedie pojednává o hledání vlastní identity v dnešním světě. Mladá studentka Evelyn dokončuje svoji diplomovou práci. Do cesty jí vstoupí nesmělý mladík Adam a bezmezně se do ní zamiluje. Evelyn je v jeho očích naprosto dokonalá, Adam si připadá všelijak, jen ne dokonale. Může takový vztah vůbec fungovat? Proč je pro společnost důležitá image? A je podstatné, kolik má člověk laiků? Proč jsme posedlí podobou věcí...?

Vstupenky na open-air představení Klicperova divadla v Broumově je možné zakoupit on-line na www.klicperovodivadlo.cz, v síti GoOut nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.

Divadelní inscenace jsou partnerskou akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028. O vítězi soutěže rozhodne mezinárodní porota v pátek 30. června. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje, Vzdělávacího a kulturního centra Broumov, Agentury pro rozvoj Broumovska.

Martin Sedláček

✆ +420 602 295 676

pr@klicperovodivadlo.cz