Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Kam vedly první kroky Budějovic? Do Broumova!

Evropským hlavním městem kultury 2028 budou Budějovice. Kam vedly jedny z prvních kroků budějovického týmu? K nám do Broumova! 

 

 

Už po prvním kole soutěže pozornému oku rozhodně neuniklo, že jsme v jihočeském městě našli spíše parťáky než rivaly – a máme radost, že výsledky soutěže tohle nijak nezměnily. Budějovice budou v následujících letech naplňovat své vize předložené mezinárodní odborné porotě, stejně tak i my v duchu a tempu Kreativního poutnictví budeme nadále rozvíjet témata, která jsou důležitá pro malé regiony po celé Evropě. Kulturní rozvoj, péče o krajinu, kreativní vzdělávání, kulturní dědictví či zapojení mladých lidí do kulturního rozvoje jsou témata, která jsou blízká oběma městům a v tuhle chvíli vymýšlíme, v jakých projektech spojíme síly a v čem se od sebe navzájem můžeme učit.  

 

 

Nedávno se programoví koordinátoři obou měst, naše Petra Kultová a Matěj Vlašánek z Budějovic, potkali také v pořadu ArtCafé na ČRo Vltava. Záznam rozhovoru, ve kterém mluví o tom, co všechno obnáší kandidatura na Evropské hlavní město kultury, si můžete poslechnout ze záznamu zde.  

Snad budou naše počiny a přátelství inspirací pro města, která do soutěže vyrazí v budoucnu!