Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Jsme si v mnohém podobní

Tým broumovské kandidatury o víkendu přivítal hosty ze Slovenska. Zástupci partnerského Banskobystrického kraje si prohlédli město, děti z projektu OnStage je uctily hudbou a tancem. Kandidaturu podpořili a rádi by se zapojili do několika projektů.

Spolupráce se slovenskými kolegy se rýsuje hned v několika již existujících projektech. “Konkrétní témata jsou zatím v jednání, takže podrobnosti prozrazovat nebudeme. Moc se jim ale líbilo hudební vystoupení, sami jsou totiž do projektu OnStage také zapojení,” řekla koordinátorka Broumova 2028 Marie Silondi a připomněla, že Bánská Bystrica také kandidovala na Evropské hlavní město kultury, a to pro rok 2026. Výměna cenných zkušeností se ale týkala i dalších témat. 

Pohraniční oblasti 

„Naše kraje pojí nejen partnerství, ale také podobnosti regionů, mezi které patří například rozloha nebo pohraniční oblasti s obdobnou problematikou. S partnerským Banskobystrickým krajem máme výborné vztahy a díky vzájemné spolupráci a podpoře si můžeme být v mnohém inspirací. Jsem potěšen, že tomu není jinak ani v souvislosti s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury, a že se při návštěvě slovenské delegace v organizačním týmu přímo v areálu broumovského kláštera podařilo tento výjimečný projekt představit a navázat kontakty. Věřím, že i díky tomuto partnerství bude rok 2028 rokem, kdy se celá Evropa sejde v Broumově,“ uvedl hejtman královéhradeckého kraj Martin Červíček.