Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít

Hráli jsme si v Broumově

U venkovních akcí jeden nikdy neví, jestli mu počasí bude přát anebo ne. My jsme ale měli to štěstí, že se nad námi minulý čtvrtek počasí smilovalo a my si tak mohli užít příjemné slunečné odpoledne s další akcí ze série Ty tvoříš Broumov. Parkem Alejka se tehdy nesl smích, hudba a dobrá nálada. Moc jsme si to užili a děkujeme, že jste tam s námi byli a vytvořili tak dobrou atmosféru!

Nejvíc ji ocenily děti ze Základní a Praktické školy Broumov, které byly trochu nervózní ze svého prvního vystoupení před opravdovým publikem. Od října totiž pilně cvičí pod vedením paní Kateřiny Jiráskové taneční vystoupení a v Alejce dostaly prostor, aby svou práci předvedly. A moc se jim to povedlo a přítomné publikum to náležitě ocenilo hlasitým potleskem. Na vystoupení se přijely podívat i zástupkyně projektu OnStage z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, díky kterým je Broumov jedním z českých měst, kde se projekt realizuje. Momentálně je broumovský OnStage ve fázi příprav, od září však nabídne hned několik volnočasových kroužků pro více místních dětí.  

Mezi jednotlivými vystoupeními si všichni, kdo do Alejky přišli, mohli vyzkoušet svou šikovnost a potrénovat balanc. Děti, a vlastně nejen ony, se mohly projít na chůdách nebo po slackline, pásce napnuté mezi stromy. Obě aktivity si připravila DDM Ulita Broumov a bylo to skvělé! Říká Jitka Smolíková, která přítomné veselí pozorovala zejména skrz svůj foťák a celou akci dokumentovala. Více jejích fotek z odpoledne můžete najít tady

Celý prostor parku pak zdobila výstava obrázků od dětí z Broumovska a francouzského města Bourges. Francie je, stejně jako Česko, zemí, kde města soutěží o titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028. A Bourges je stejně jako Broumov jedním z těchto kandidátských měst. Touto cestou jsme města kreativně propojili a dali prostor našim dětem a školám, aby výtvarně ukázaly, co si představují pod slovem mír.   

S sebou do Alejky jsme také přinesli velkou mapu Broumova, kterou jsme měli už na prvním setkání, v pivnici U Medvěda. Každý, kdo chtěl, do ní mohl označit místo, kde se (ne)cítí dobře a navrhnout způsob, jak ho zlepšit. Tentokrát se zapojili nejen dospělí, ale právě i děti a měly spoustu nápadů na zlepšení našeho města! Schválně, zkusili jste se těch svých někdy zeptat, co by chtěly v Broumově jinak?“ Sděluje své nadšení Pavla Jenková, manažerka projektu OnStage a koordinátorka pro zapojování veřejnosti do broumovské kandidatury. 

Pokud jste nemohli do Alejky dorazit, ale i tak byste se chtěli vyjádřit k místům v Broumově, budete mít možnost i na příštích akcích, které v rámci ty tvoříš Broumov proběhnou. Můžete ale také vyplnit i její online verzi.  

Za hravé a veselé čtvrteční odpoledne děkujeme DDM Ulita Broumov a Základní a Praktické škole Broumov. Děkujeme také Nadace Proměny Karla Komárka, která oživení našeho parku dlouhodobě podporuje. V průběhu roku zde plánujeme společně s Informačním centrem udělat další akce. 

Další akce nás čeká už ve čtvrtek 9.6. 2022 na Kostelním náměstí v Broumově, kde to tentokrát roztančíme v rytmech silent disca. Předpověď nám ale prozatím úplně nepřeje, takže sledujte náš FB a webové stránky, ať jste v obraze, kdybychom akci museli přesunout do jiných prostor.  
 
Ať se nakonec potkáme kdekoliv, moc se na vás těšíme!