Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Děti budou opět zářit!

V minulém roce jsme v rámci kandidatury na Evropské hlavní město kultury spustili 4 volnočasové kroužky pro děti z Broumova. Kroužky nabízely výuku tance, hry na kytaru, zpěvu a recitace, ale především prostor pro smysluplné trávení volného času a pro vznik nových přátelství.

Do kroužků se zapojilo skoro 80 dětí z Broumova a na další uchazeče už nezbyla místa. Proto jsme se rozhodli v letošním školním roce počet kroužků navýšit. Díky podpoře z Národního plánu obnovy a financování ze zdrojů Evropské unie otevíráme letos již 8 kroužků, a to nejen v Broumově.

V minulém roce se povedlo uspořádat i společné představení “Letem světem”, které oslavovalo rozmanitost dětí a kultur a propojilo snad všechny broumovské vzdělávací instituce.

“Největší radost mám z toho, že kroužky děti opravdu propojují a spojují, a děti jsou v nich šťastné,” říká Pavla Jenková, koordinátorka projektu. “Děti baví vystupovat na veřejnosti, a proto se jim snažíme vytvářet příležitosti, kde by ukázaly světu, co všechno se už naučily. Na akcích se pak potkávají i rodiny dětí, které se tak vzájemně mohou lépe poznat. Věřím, že právě díky tanci a hudbě se daří Broumováky a Broumovačky spojovat.”

Aktuálně se děti mohou hlásit do kroužků tance, které začnou první říjnový týden v Komunitním centru na adrese Lidická 174, Broumov. “Děti se nemusejí nikde registrovat, stačí když v daný den dorazí přímo na místo. S sebou potřebují jen přezůvky, pití a dobrou náladu,” říká Kateřina Jirásková, jedna z lektorek kroužků.

Projekt Na jeviště II je  financován za finanční podpory Evropské unie pod registračním číslem 0313000197.