Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Broumovskem na kole je vždy dobrý nápad

Druhý ročník cyklojízdy byl plný zábavy, hudby a sousedské radosti

První prázdninovou sobotu proběhl ve spolupráci Broumova 2028+, města Broumov a obce Martínkovice, druhý ročník Česko-polské přátelské cyklojízdy zakončený sousedským odpolednem na Chatě pod Korunou. V jednu hodinu se sešli příznivci cyklistiky v konferenčním sále broumovského informačního centra. Vláďa Grusman se podělil o zážitky ze závodu Moravia Divide 2024, který opravdu není žádným odpočinkovým závodem. 760 km dlouhá trasa se jede terénem Rychlebských hor, Králického Sněžníku, napříč Moravou až do Břeclavi. Součástí jsou i kratší nesjízdné úseky. Rozhodně bylo o čem vyprávět.

Po přednášce odvážnější šlápli do pedálů a s drobnou zajížďkou přes Hejtmánkovice se vydali směrem na Chatu pod Korunou. Ačkoli trasa vedla příjemným lesním stínem, slunce pálilo a teplota se šplhala ke třiceti stupňům, proto první kroky cyklistů a cyklistek po příjezdu na Chatu vedli k výčepu, kde se osvěžili chlazeným pivkem a limčou.

Na Chatě pod Korunou se na sousedské odpoledne sešlo téměř sto padesát lidí. Jak z Čech, tak z Polska. Někteří přišli cíleně, jiní šli náhodou okolo, ale všem přišlo vhod posezení u jídla, pití  a známých písniček, které zahráli a zazpívali kluci z broumovské kapely Ježkovy Voči. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet projížďku po dopravním hřišti na Divokolech, která vznikají v umělecké kolonii Bastion IV v Josefově. Nechybělo dvojkolo, speciální dětská odrážedla, tříkolka pro dva až tři lidi (ale jezdili na ní i čtyři:)),..  Pro děti byl připravený bohatý program. Mohly si namalovat tašku, vyrobit ovečku z vlny, nebo se projet na poníkovi. Zkrátka další vydařená akce na Broumovsku.

Akce se uskutečnila díky podpoře z projektu Interreg Náš Cykloregion II. CZ.11.02.01/00/23_004/0000054.