Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


7 projektů to v roce 2024 rozjede

Hlasy veřejnosti i tentokrát rozhodly o tom, jaké projekty na oživení Broumov(sk)a se podpoří v rámci grantové výzvy Máme rádi Broumov(sko). Tu letos již potřetí společně vyhlásilo město Broumov skrze Nadační fond Broumov - město kultury a Agentura pro rozvoj Broumovska.  

 

A letos to nebylo jednoduché - každý*á, kdo na Broumovsku žije, pracuje, studuje nebo jinak tráví čas, mohl*a udělit maximálně 3 hlasy projektům, které se mu z 22 nápadů nejvíce líbily.  

Pročíst si medailonky všech 22 inspirativních nápadů, a pak se rozhodnout jen pro 3, potřebovalo velkou odvahu. A děkujeme všem 651 hlasujícím, kteří ji měli a do hlasování se zapojili. Celkem tak rozdělili 1602 hlasů a pomohli vybrat těch sedm nejlepších projektů. Mezi ně se rozdělí 175 500 Kč 

A na co se můžeme v roce 2024 těšit? 
 
Na broumovském náměstí se opět otevře prostor Na Rohu”, který se stal kulturně-komunitní klubovnou, kde kdokoliv může uspořádat akci pro veřejnost. Díky grantu se zaplatí nájem prostor tak, aby je kdykoliv s nápadem mohl zdarma využít. Ve vernéřovickém Soulkostele bude k vidění fotografická výstava “Příběh medu” a spousta doprovodných aktivit – od výroby ubrousků, svíček a pokrmů z včelího vosku, až po stavbu domečků pro včely a hmyz. Ve Vernéřovicích také proběhne Kopečková slavnost”, která propojí všechny generace místních i přespolních návštěvníků a nabídne bohatý kulturní a komunitní program. Díky Gymnázium Broumov bude v Broumově k vidění “Oživlá historie Broumova aneb první majálesové oslavy, při kterých v ulicích města všechny potkáte významné osobnosti regionu. Třeba přijde i Jirásek nebo Němcová.  

Na ZŠ a MŠ v Teplicích nad Metují zase uspořádají "Podzimní zahradní slavnost”, která bude symbolickým ukončením zahrádkářského roku. Na akci tak ochutnáte to, co děti během roku vypěstovaly, nebo si budete moct prohlédnout výstavu fotografií. A po celý rok se budou konat i pravidelné “Procházky s cílem: Ukliďme společně Broumovsko”, při kterých budete moct odlehčit přírodě od odpadků a při tom se seznámit se sousedy a sousedkami. A pokud raději něco budujete, budete moct přiložit ruku k dílu při výsadbě Ovocné aleje pod Javořími horami”. 

Na rok 2024 máme na Broumovsku krásné plány. A těšíme se až se společně s vámi na akcích potkáme.