Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


3D výstava “Moje velké přání pro místo, kde žiju”

Město Broumov je finalistou titulu Evropské hlavní město kultury, a tak přináší kulturu i těm, kterým patří budoucnost – dětem a mladým. Na začátku roku 2023 Broumov 2028 vyhlásil kreativní výzvu na téma Moje velké přání pro místo, kde žiju.  

Hledali jsme kolektivy dětí a mladých lidí, které společně vytvoří dílo jakéhokoliv charakteru (sochu, animaci, film, koláž...). Výzva se konala pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a přihlásilo se do ní více jak 50 děl z Královéhradeckého kraje a polských okresů Wałbrzych a Kłodzko.

Díla jsme převedli do 3D reality a ve virtuálních brýlích si je budete moct prohlédnout od 2. do 30. června na 6 místech v regionu – v Knihovně města Hradec Králové, v Městské knihovně Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, v polské Nowe Rudě a v Městské knihovně v Broumově.

Na Den dětí - ve čtvrtek 1. 6. 2023 ve 13:00 - výstavu zahájíme v dětském oddělení Městské knihovny v Broumově. Vyzkoušet si virtuální brýle a prohlédnout výstavu můžete od 2. do 30. 6. 2023 v dětském oddělení, vždy v otevírací době knihovny.

Seznam vystavených: výzvy se zúčastnilo celkem 57 kolektivů z následujících českých a polských škol a volnočasových institucí: MŠ Příčná Broumov, MŠ Masarykova Broumov, MŠ Božanov, MŠ Heřmánkovice, MŠ U Dubu Týniště nad Orlicí, MŠ Vižňov, MŠ Lípa nad Orlicí, MŠ Šonov, ZŠ Meziměstí, Centrum pro rodinu Naděje Broumov, ZŠ Mraveniště Markoušovice, kroužek Horalky z Krkonoš (Vrchlabí), Základní a Praktická škola Broumov, Speciální základní škola Augustina Bartoše Úpice, ZUŠ Smiřice, ZŠ Adršpach, Masarykova ZŠ Broumov, ZUŠ Nové Město n. Metují, ZŠ a MŠ Bernartice u Trutnova, MŠ Nowa Ruda, MŠ Kudowa Zdroj, ZŠ Ścinawka Dolna, ZŠ Nowa Ruda, ZŠ Kudowa Zdroj a Gymnázium Klodsko.