Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


2022: Hmyzí dům v Pellyho parku

Žadatelka: Andrea Plná

V dobře udělaných a umístěných hmyzích hotelech může nalézt bezpečný úkryt překvapivé množství hmyzu. V domečcích můžeme najít desítky druhů včelek samotářek, slunéčka, zlatoočky, škvory, motýly a další a další. Složení obyvatel samozřejmě záleží na lokalitě, konstrukci domečku i okolním prostředí. Cílem projektu bylo vybudování hmyzího domku v Pellyho parku a zapojit do plánu co nejvíce dětí.

Hmyzí dům má kromě pomoci hmyzu ještě další aspekt. Je to také nenáročný a názorný prostředek k aktivaci a vzdělávání lidí. Pozorováním dění a přírodních dějů v takovém domě je užitečnější a účelnější než pár kapitol ve školní učebnici.

Organizátorky projektu věří, že hmyzí dům přispěje k větší návštěvnosti Pellyho parku. Díky velké konstrukci se do jeho zabydlování mohlo zapojit velké množství místních.   Do zabydlování se zapojily děti z MŠ Suchý Důl, ZŠ a ŠD Police nad Metují, děti z modelářského kroužku MPM, Zvídálka MC Maminy a v neposlední řadě Medvíďata skautů. Pomáhaly maminky navštěvující dopolední programy i tatínkové, kteří pomohli s finální podobou.