Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Pivo, hlína, pavlišov

Začátek: 22. 6. 2023, 18:00

Pořadatel: A studio Rubín

Pivo, hlína, pavlišov

Broumovsko. Martínkovice. Chata pod Korunou. Místa nebývalé krásy, ale také silných příběhů. Místa tradičních i netradičních poutí. A proto: pouť divadelní! Výlet autokarem, rekreace, vejšlap, svatojánské ohně. Lidová zábava: Opata nebo Krákoru, šnaps nebo ferneta, Penáč nebo Lidl? Anebo holobyt s exekucí a šichtu v knedlíkárně? Anebo maloměšťáky, radikály, turisty, nácky, vlky, turnery, banderovce, faráře, obecní blázny, ateisty, přízraky, protestanty, katolíky, rabovací gardy, Němce, Čechy, Židy, Romy, Volyňáky, houby a taky pár mrtvol v lese? Vlastní nohou měř a žij krajinu svou!


A studio Rubín spolu s Chemickým divadlem, režisérem Vojtěchem Bártou a lokálními silami uskuteční jedinečné putování, jehož cílem se stane Chata pod Korunou. Při této pouti ožijí nejen místní pověsti a historické události, ale také vznikne prostor pro zamyšlení nad nezaměnitelností této lokace. Netradičně tradiční, epické k popukání, dramatické i kontemplativní.

 

Divadelní pouť nabídne dva paralelní začátky na dvou různých místech.

Historický autobus s účastníky (kapacita 43 míst) odjede v 18:00 z Broumova.  Další možností je vydat se do Martínkovic po vlastní ose, kde rovněž v 18:00 začne kulturní program pro příchozí (kapacita 22 diváků), kteří se posléze připojí k osazenstvu autokarového zájezdu.

Celková kapacita je 65 diváků.

 

Tento projekt je spolufinancován z dotace „Podpora aktivit spojených s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028“.
 

Hrají: Vojtěch Hrabák, Šimon Krupa, Tereza Hofová, Halka Třešňáková, Zbyšek Humpolec a spolky a jednotlivci z místní komunity

Režie: Vojtěch Bárta

Autor: Vojtěch Bárta a kolektiv

Dramaturgie: Dagmar Fričová, Lucie Ferenzová

Konzultace a spolupráce na scénáři: Jan Hamerský

Scénografie: Matěj Sýkora

Hudba: Gerard Lebik

Audiovizuální spolupráce: Michal Kindernay

Místní koordinátorka: Petra Kultová

Produkce: Barbora Kunstovná, Johana Kolomazníková

Technika: David Oupor, Roman Džačár

 

Jediné uvedení 22. června 2023

Začátky: 18:00 Martínkovice, pod lesem (kulturní občerstvení příchozích)

               18:00 Broumov, nádraží ČD (historický autobus)