Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Vernisáž výstavy Pavla Hoška Odraz

Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Galerie Dům
Začátek: 1. 7. 2023, 16:00

Web: www.galeriedum.cz
GPS souřadnice:
50°35'17,534"N
16°19'58,87"E
Vstupné na vernisáž: zdarma
Trvání výstavy: 2. 7. - 27. 8. 2023
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

Vernisáž výstavy Pavla Hoška Odraz

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Pavla Hoška "Odraz", která se uskuteční za účasti autora a kurátorky Ivy Mladičové.

Pavel Hošek svými pracemi vybízí k vědomému zakoušení prostoru, kreativně napovídá nové vizuální souvislosti daného místa. Často za hlavní výrazový prostředek používá linii, jež vytváří kresbu v prostoru, naznačující sestavu vzájemných ploch a objemů. Linie může mít charakter živosti náhodně nalezeného prvku, nebo konceptu geometrické přesnosti, vesměs ale máme dojem, jako by nesla svěžest rychlého záznamu, prvotní kresby. Pavel Hošek ve svých pracích často ruší zažitou představu o existenci hranice mezi vnitřním a vnějším, zprostředkovává vjemy z procesu odhmotnění. Diváka přiměje ke koncentraci, vědomí prožitku. Nejen témata, ale i způsob, jakým obecně zachází s hmotou a prostorem, významově koexistují se světelnými dispozicemi interiéru Galerie Dům velmi podpůrně.

Místo konání
Galerie Dům

Galerie Dům

Galerie Dům Galerie Dům se dlouhodobě věnuje prezentaci především malířského a sochařského média, a to v jejich aktuálních specifických formách. Vedle ikonických postav českého výtvarného prostoru 2. poloviny 20. století zařazuje i

Detail místa