Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Vernisáž výstavy Ora et lege II

Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Klášter Broumov
Začátek: 24. 6. 2023, 14:00

Web: www.klasterbroumov.cz
GPS souřadnice:
50°35'10,297"N
16°19'59,984"E

Trvání výstavy: 25. 6. – 24. 9. 2023
Výstava je přístupná každý den od 9 do 16 hodin v rámci prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Vstupné na prohlídkový okruh: 220 Kč dospělí | 130 Kč studenti | 190 Kč senioři. Průvodce výstavou je možné zakoupit za 60 Kč.
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.
Projekt je jednou z partnerských akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028.

 

Vernisáž výstavy Ora et lege II

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy Doma Sylvestera Houédarda s názvem endlessly inside, která se koná pod hlavičkou dlouhodobého projektu Ora et lege. 

Druhý ročník projektu Ora et lege (Modli se a čti) v broumovském klášteře představí tvorbu benediktinského mnicha a významného britského neo-avantgardního umělce Doma Sylvestera Houédarda (1924–1992). Autor, známý též pod pseudonymy dsh či dom, byl za svého života široce uznáván jako jeden z předních teoretiků a významných představitelů konkrétní poezie. Samostatná výstava s názvem endlessly inside je první Houédardovou výstavou na českém území a jedním z projektů, které jeho neprávem pozapomenutou tvorbu postupně navracejí do kulturního povědomí. V rámci výstavy proběhne série performancí dalších předních autorů spojených s konkrétní poezií i s její novodobou reflexí.

V den otevření výstavy proběhnou v prostoru kláštera performance Secondary Information Pavla Büchlera a The Fragiles Barbary Kapusty. Poprvé zde budou ve formě performancí uvedeny vybrané Gramatické texty Bohumily Grögerové a Josefa Hiršala z knihy experimentálních textů JOB–BOJ (1960–1962) ve spolupráci s režisérem Jiřím Adámkem Austerlitz. Současně v den vernisáže zazní přednáška „K radiofonické tvorbě Ferdinanda Kriweta“ básníka, germanisty a překladatele Pavla Novotného. Věnovat se bude kompozici Apollo Amerika Ferdinanda Kriweta z roku 1969 a následovat ji bude prezentace díla.

Kurátorka: Monika Čejková

Místo konání
Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i

Detail místa