Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Terénní exkurze: Vycházka za navrátilci z teplých krajů

Začátek: 9. 7. 2023, 08:30

Web: www.klasterbroumov.cz

Sraz v 8:00 hod. na dolním konci Šonova, na točně autobusu
Vstupné: 100 Kč/ osoba
Tato akce je realizována za pomocí finanční podpory Královéhradeckého kraje.
Pořadatel: Maiwaldova akademie – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s. 

Terénní exkurze: Vycházka za navrátilci z teplých krajů

Vydáme se mezi louky a pole, objevit ptáky, kteří zde žijí. Dozvíme se, proč patří polní ptáci mezi nejohroženější a jak jim my sami můžeme pomoci. Nezapomeneme ani na ptáky našich vesnic. Součástí vycházky bude i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. S sebou si vezměte dalekohled a určovací příručky (máte-li), svačinu a dobrou náladu.

Pejsky prosím nechte doma.
Akce je vhodná pro všechny, bez rozdílu věku.

Trasa: mírně obtížná, délka cca 3 km. Konec kolem 11. hodiny na zastávce Šonov konečná. Kdo bude chtít, může jít zpět Šonovem s paní Klírovou a pozorovat ještě další ptáky žijící ve vsi.

Průvodci: Alena Klírová a Jiří Kult. Alena Klírová se ornitologii věnuje od roku 2007, vystudovala biologii na Přírodovědecké fakultě na Univerzitě Karlově. Jiří Kult se ornitologii věnuje cca 40 let a jeho specializací jsou čápi bílí, je zkušeným kroužkovatelem a na Broumovsku strávil celý život.

Místo konání
Šonov

Šonov

Historie obce Obec Šonov byla údajně založena okolo roku 1250 německými kolonisty. Je spjatá se založením Broumovského kláštera. Základní listina se nedochovala, ale její založení se přičítá potřebám Broumovského kláštera.

Detail místa