Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


TANEC PRAHA 2024: Mikrosvěty

Lokalita: Multifunkční sál Dřevník
Začátek: 18. 6. 2024, 17:30

Web: tanecpraha.cz/
GPS souřadnice:
50°35'17,534"N
16°19'58,87"E

Trailer k představení najdete zde

Vhodné pro děti od 4 let. 

Vstupné dobrovolné. 

 

TANEC PRAHA 2024: Mikrosvěty

Naše Země je plná světů ve světech. Každý z těchto mikrosvětů žije svým jedinečným životem.

V rámci festivalu Tanec Praha 2024 se v Broumově představí inscenace Mikrosvěty Jazmíny Piktorové a Sabiny Bočkové. Ta prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty, zaostřuje naši pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět.

Hravá a poetická inscenace prozkoumává křehkost naší existence. V tvůrčím týmu se potkávají etablovaní umělci z českého a slovenského prostředí z oblasti současného tance, výtvarného umění, loutkového divadla a hudby, z nichž všichni mají zároveň bohaté zkušenosti v kreativní práci s dětmi. Mikrosvěty tak nabízí dětským i dospělým divákům otevřený a kreativní prostor, ve kterém je každý a všechno jeho důležitou a potřebnou součástí a má svůj osobitý potenciál, který se může rozvinout a vytvořit tak spolu s ostatními společné mikrosvěty.

Inscenace dále zaměřuje pozornost diváků na drobné věci a detaily kolem sebe, zjemňuje jejich vnímání, trénuje jejich všímavost a soustředěnost a učí je pohrát si s minimem prostředků. Pohybově-objektová inscenace je určena pro všechny od 4 let. Inscenace obdržela hlavní ocenění České taneční platformy 2023 a Cenu diváka na České taneční platformě 2023.

Jazmína Piktorová je choreografka, performerka a lektorka působící v Praze. Zajímá se o průnik taneční a pohybové výchovy s tvorbou pro děti, přičemž dává důraz na dlouhodobý výzkum a témata, která jsou výzvou jak pro diváky, tak pro ni samotnou. Její tvorbu zastřešuje kolektív ZDRUHESTRANY, který založila spolu s Viktorem Černickým a Tomášem Janypkou. Jako lektorka v umělecko-vzdělávacím projektu Tanec školám v produkci Tance Praha přináší pohyb a kreativitu do škol.

Sabina Bočková je choreografka a tanečnice, která společně s Johanou Pockovou tvoří kolektiv POCKETART. Jejich díla jsou součástí evropské platformy Aerowaves, České taneční platformy a projektů Shape It! a Big Pulse Dance Alliance. Vedle vlastní tvorby dlouhodobě spolupracuje jako interpretka se skupinami Tantehorse, tYhle a s choreografkou Marie Gourdian, Cirkem La Putyka a dalšími. Fascinována jednoduchou až každodenní řečí těla, přetváří pohyb skrze choreografické struktury a zároveň tak promlouvá k tématům, která rezonují se společenskými a kulturními problémy.

 

Partneři: Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum – Krásovka, Divadlo Drak, Slovenský inštitút v Prahe, Divadlo Piki, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brno a hlavního města Prahy. Nastudování tanečního představení podpořil z veřejných zdrojů formou stipendia Fond na podporu umenia.

 

Místo konání
Multifunkční sál Dřevník

Multifunkční sál Dřevník

Nenápadná dřevěná budova od ateliéru ADR skrývá moderní multifunkční sál, který vznikl na místě původního klášterního dřevníku, seníku, dílen a garáží při revitalizaci kláštera na přelomu let 2014/ 2015. Nižší, levá část budovy,

Detail místa