Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Projekce dokumentu: Namasté Himálaj

Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Opatské sály
Začátek: 23. 3. 2024, 10:00

Web: www.broumov2028.cz

Pořádá: Broumov 2028 ve spolupráci s Jeden svět v Polici nad Metují

Vstup zdarma

 

Projekce dokumentu: Namasté Himálaj

Pro Michaela a Annu je cestování tím největším bohatstvím. Poháněni zvědavostí společně objevují barvitá zákoutí nejrůznějších částí světa. Když ale dorazí do himálajských hor v Nepálu, hranice se uzavřou; svět ochromí pandemie koronaviru. Namísto pohybu nucená izolace. Halas pouličních trhů i náhodných setkání s místními náhle utichá a všichni se stahují do svých obydlí. Pro svobodu milující dvojici se lockdown stává výzvou. Kvůli uzavřeným hranicím jsou nuceni zůstat ve vesnici. Ubíhající dny se zprvu zdají nekonečné, postupně se ale dvojice turistů stává součástí místní komunity, kde se objevuje prostor pro sdílení a vzájemnou pomoc. Pandemie se ukazuje být příležitostí k zastavení, při kterém lze spatřit hloubku a pestrost každodennosti bez neustálé potřeby ji měnit a posouvat. Cesta za poznáním možná vždy netkví v pohybu kupředu. Může se objevit tam, kde ji člověk nejméně čeká: tady a teď.

Režie: Anna Baranowski, Michael Moritz / Německo / 2022 / 93 min.

Projekce se koná v rámci Velikonočního trhu v klášteře. Pro děti bude od 10:00 připravena tvořivá Velikonoční dílna, rodiče tedy mohou nechat své děti tvořit a sami vyrazit na film.

Místo konání
Opatské sály

Opatské sály

Opatské sály se nachází ve 2. patře revitalizované části kláštera.  Prostory tvoří šest místností včetně spojovacích chodeb, kuchyňky a hygienického zázemí. Sály jsou přístupné i bezbariérově, pomocí výtahu.

Detail místa