Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Multižánrový festival Tre Fest

Začátek: 15. 4. 2023, 19:30

Web: www.klasterbroumov.cz

Vstupné: 
190 Kč Soulkostel / 290 Kč Dřevník / 380 Kč festival pass

Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

 

Multižánrový festival Tre Fest

Jan P. Muchow & The Antagonists a další kapely vystoupí na dvoudenním multižánrovém TRE Festu, který v polovině dubna propojí tři místa na Broumovsku: vernéřovický Soulkostel, broumovský Dřevník a bar Terno.

 

PROGRAM:

14. 4. | Vernéřovický Soulkostel:
19.30 – Voj & 3ska, Katastr, Mutanti hledaj východisko

15. 4. | Multifunkční sál Dřevník, klášter Broumov:
19.30 – Manon Meurt, Jan P. Muchow & The Antagonists

15. 4. | Bar Terno, Broumov:
22.30 – Pats Nichols

 

PÁTEK 14. dubna od 19:00 – Soulkostel, Vernéřovice

Voj & 3ska (alternative-electronica)

Společný projekt zpěváka a skladatele VOJ a DJe a producenta 3SKA.
 

Katastr (rock elektroniczny)

Katastr, táborský experimentální "two men project" Jana Svačiny (Please The Trees, Veena) a Patrika Kučery (ex C, ex Waawe) inspirovaný jak kraut rockem a psychedelii let 70., elektronickou a ambientní hudbou 90. let (Orbital, Aphex Twin, Underworld, Warp Records) tak zároveň soudobou experimentální a noise elektronickou scénou (Health, Holy Fuck, Beak).
 

Mutanti hledaj východisko (hip-hop, alternativa / indie)

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku).
 

SOBOTA 15. dubna od 19:00 – Dřevník, Klášter Broumov

Manon Meurt (shoegaze/post-rock/dream pop)

Krása, hluk, chvění. Manon Meurt každým koncertem překračují svůj shoegaze stín a zhmotňují se v prostoru plném intimních emocí, křehkosti a zranitelnosti.

Rakovnické kvarteto ve složení Kateřina Elznicová, Kryštof Korčák, David Tichý a Jiří Bend s lehce dekadentním názvem, nechávajícím umírat Nezvalovu osudovou lásku, je vnímáno jako už etablovaná formace domácí nezávislé scény.
 

​Jan P. Muchow & The Antagonists (film music)

Že je Jan P. Muchow nejen zakladatelem kultovní Ecstasy of Saint Theresa a vyhledávaným producentem i remixérem, ale také jedním z nejoceňovanějších skladatelů filmové hudby, je věc dobře známá. Během dvaceti let Muchow složil hudbu k více než třiceti filmům. V několika filmech si i zahrál a hned svým hereckým debutem v hlavní roli filmu Šeptej se stal symbolem části generace 90. let. Přesto se Muchow rozhodl ve filmové tvorbě věnovat výhradně komponování hudby. Že to bylo rozhodnutí správné dokazuje výčet ocenění, která Muchow za svoji filmovou hudbu obdržel.
Muchowa, jako "protagonistu" hudebního obsahu, doprovodí šestice "antagonistů": Ema Brabcová (Luno, Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs), Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno), Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet) a Jenovéfa Boková. Těšit se můžete například na dnes již legendární Lucky Boy z filmu Samotáři, temnou baladu Lay Down ze snímku Ve stínu, aktuální Cowboy of The River z Teorie tygra nebo westernovskou Out of Shadow z polského filmu Yuma.
 

SOBOTA 15. dubna od 22:30 – Bar Terno, Broumov

Patrick Saur Nichols (rap, trap, house)

Pats je rapper, vypravěč, skladatel a performer. Jeho lyrický vesmír sahá od klasického rapu a party rapu až po existencionalismus a historii. Ať už jde o trap, disco, boom-bap nebo house, pokaždé je zaručen komplexní zážitek.

Pats v současné době pracuje na zastřešujícím projektu "First Season", který běží od roku 2021 a bude s ním pokračovat v několika dalších letech. Cílem projektu je zkoumat rap jako žánr, hrát si s hudbou a zkoušet nové výrazové prostředky.

 

Festival je součástí hudebních rezidencí Hortus Musicalis Broumov - rezidence, kulturní výměna, komunita, podpořených grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014–2021, z programu KULTURA.

Místo konání
Broumov

Broumov

Město Broumov je více než sedm století správním, hospodářským a kulturním střediskem Broumovské kotliny. Největším turistickým lákadlem je komplex benediktinského kláštera s unikátní kopií Turínského plátna. Historie města Založení města Město Broumov

Detail místa