Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Literární Café: Rufina Bazlova / Vesna Evans

Lokalita: Městská knihovna Broumov
Začátek: 19. 3. 2024, 17:30

Web: www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:
50°35'9,281"N
16°19'55,181"E

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci

s Českým literárním centrem a Městskou knihovnou v Broumově

 

Vstup zdarma

Literární Café: Rufina Bazlova / Vesna Evans

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Rufina Bazlova (*1990) – běloruská umělkyně sídlící v Praze. Vystudovala ilustraci na FDU Ladislava Sutnara v Plzni a scénografii na KALD, DAMU. Věnuje se ilustraci, autorským knihám, výrobě loutek, scénografii a performance. Bazlova získala mezinárodní popularitu za svou sérii „Historie Běloruské Vyzhyvanky“, která pomocí tradičního média lidového vyšívání zobrazuje protesty a události okolo voleb v Bělorusku. Umělkyně je také známá jako autorka plně vyšívaného komiksu „Ženokol“, který zkoumá téma feminismu přítomného v lidových tradicích.

 

Vesna Evans (*1982) – prozaička. V Praze žila od roku 1993, kde v roce 2009 debutovala sbírkou povídek „Ani ve snu“. Stejného roku vyšla i její povídka „Ze strachu“ v povídkové antologii nakladatelství Listen. V roce 2012 vydala novelu „Idioti 21. století“. Od roku 2014 žije v Norsku, kde je členem Norské spisovatelské unie a Norského spisovatelského centra. Má české a chorvatské občanství, v Praze vystudovala tvůrčí psaní na Soukromé vysoké škole Josefa Škvoreckého a píše česky.

Místo konání
Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov sídlí v budově na Mírovém náměstí 52, v prvním patře. Přístupná je hlavním vchodem z náměstí, přístup do knihovny není bezbariérový. V knihovně můžete využít služby

Detail místa