Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Literární Café: Luboš Palata/ Josef Hrdlička

Lokalita: Městská knihovna Broumov
Začátek: 18. 7. 2024, 17:30

Web: www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:
50°35'9,281"N
16°19'55,181"E
Vstup zdarma. 

 
Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci
s Českým literárním centrem a Městskou knihovnou v Broumově.

Literární Café: Luboš Palata/ Josef Hrdlička

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:
 
Luboš Palata (1967) - novinář, básník, spisovatel a historik. Je nositelem několika českých i zahraničních novinářských cen včetně Ceny Ferdinanda Peroutky. Vydal dvě sbírky básní a během mnohatýdenní literární cesty podle Labe shromáždil materiál pro svou prozaickou prvotinu "Elbe". Do jejího psaní vložil nejen třicetileté zkušenosti novináře píšícího o střední Evropě a česko-německých vztazích, ale také svá rozmanitá studia. Od politologie a mezinárodních vztahů přes katolickou etiku až po současné doktorské studium české historie.
Během rezidenčního pobytu pracuje na své další prozaické knize, jejímž tématem je 15. březen 1939, téma, kterému se věnuje už víc než třicet let.
 
Josef Hrdlička (1969) - vyučuje komparatistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, odborně se věnuje především dějinám a teorii poezie. V nakladatelství Opus vydal básnické sbírky: "Loďstvo vyplouvá z temnot" (2010), "Kočka v ohni" (2014), "Předkové kostí" (2021) a soubor esejí a básní "Uvnitř světa" (2012). Z odborných prací vydal mj. "Poezie v exilu: čeští básníci za studené války a západní básnická tradice" (Karolinum, 2020) a jako spolueditor knihu Things in Poems (Karolinum, 2022). Je šéfredaktorem odborného časopisu "Svět literatury / World of Literature".
Během rezidenčního pobytu se věnuje rozpracované básnické sbírce.
 
 

Místo konání
Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov

Městská knihovna Broumov sídlí v budově na Mírovém náměstí 52, v prvním patře. Přístupná je hlavním vchodem z náměstí, přístup do knihovny není bezbariérový. V knihovně můžete využít služby

Detail místa