Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Koncert: Phil Shoenfelt & Southern Cross

Lokalita: Undergroundový klub Eden
Místo: Undergroundový klub Eden
Začátek: 18. 8. 2023, 20:00

GPS souřadnice:
50°34'54,237"N
16°20'9,836"E
Pořádá: S. G. Pitaš
Vstupenky v obvyklých předprodejích.

Koncert: Phil Shoenfelt & Southern Cross

Undergroundový klub Eden srdečně zve na koncert veterána punkové scény od roku 1994 žijícího v Čechách:

Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény.

Poté, co zažil londýnskou punkovou explozi v letech 1976–1977, se přestěhoval do New Yorku, kde hrál s několika Downtown kapelami, jako byly The Nothing a Disturbed Furniture. V roce 1981 zformoval post-punkovou skupinu KHMER ROUGE v obsazeni Barry "DJ Scratchy" Myers na basu, Marcia Schofield na klávesy a Paul Garisto na bicí. DJ Scratchy pracoval s The Clash na jejich prvních třech turné po Spojených Státech. Marcia později hrála na klávesy s The Fall, a Paul bubnoval s Psychedelic Furs a s Iggym Popem. Dalším bubeníkem v Khmer Rouge byl umělec Claus Castenskiold, který navrhoval obaly desek pro Gun Club a Kid Congo Powerse.

V létě 1994 Phil podnikl turné v České republice, doprovázen hudebníky z Tiché dohody. O rok později se do Prahy přestěhoval nastálo. Tam založil svoji současnou kapelu PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS s basákem Pavlem Krtoušem, bubeníkem Jardou Kvasničkou a houslistou Pavlem Cinglem. V roce 2014 Pavel Cingl z kapely odešel a novým členem se stal David Babka, hrající kytaru, slide kytaru a pedal steel kytaru.

Se Southern Cross Phil doposud vydal pět alb: Blue HighwayDead Flowers For AliceEcstaticParanoia.com a The Bell Ringer.

Místo konání
Undergroundový klub Eden

Undergroundový klub Eden

Undergroundový klub Eden byl otevřen v roce 2015 v Žižkově ulici v Broumově. Klub provozuje Stanislav G. Pitaš, který ukončil své dlouhodobé působení v Šonově u Broumova, kde

Detail místa