Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Koncert ArtCafé: Krajina Ró

Lokalita: Sál Kreslírna
Začátek: 13. 3. 2024, 19:00

Web: www.klasterbroumov.cz/
Vstupné v předprodeji: 200 Kč / 150 Kč pro členy klubu ArtCafé / 100 Kč (děti a studenti do 26 let)
Vstupné na místě: 250 Kč / 180 Kč pro členy klubu ArtCafé / 100 Kč (děti a studenti do 26 let)
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

Koncert ArtCafé: Krajina Ró

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec se obklopil mladými muzikanty a společně založili novou kapelu s názvem Krajina Ró.  Prvotním impulzem bylo Němcovo setkání se skladatelem a velkým kytarovým talentem Tomášem Frolíkem. Dva odlišné světy se k sobě dokázaly velmi rychle přiblížit a vzápětí přibrali do party i další dva členy Frolíkovy kapely The BladderStones, osvědčeného baskytaristu Johnny Judla Jr. (hraje i v Jablkoni) a výborného bubeníka Michaela Noska. Do kapely mezitím přišla Němcova neteř, osobitá zpěvačka a herečka Anna Břenková. Bylo léto 2019 a Krajina Ró začala pracovat na svém prvním albu.

Ve studiu Jámor pod zkušeným producentským dohledem Ondřeje Ježka kapela nahrála jedenáct původních skladeb, které i s texty napsali členové kapely. Album dostalo název Hotel Blázen a bylo vydáno. Nutno dodat, že vstoupilo přímo do lockdownu, potažmo do zákazu všeho možného, tedy i hraní. Novou kapelu to sice přibrzdilo, ale nezastavilo, Krajina Ró nejen koncertuje, ale na jaře 2023 nahrála další autorské album pod názvem Mlhoviny. Druhé album přišlo na svět obdobně jako to první, ale je o pár let sehranější, kompaktnější, nosnější a tím pádem lepší. Producent Ježek navíc ukázal, že pro perfektní nahrávku i mix, tedy přehledný a krásný zvuk, není třeba létat do Ameriky.

Pro Krajinu Ró je typické propojování přirozeného dívčího altu a vlídně i nevlídně obhroublého mužského barytonu. Oba hlasy jsou doma v klidných poetických textech i v drsném házení slov po milovnících decibelů. Zvuk kapely charakterizují především nenapodobitelné efekty, éterické melodie a nevídané rockové riffy elektrické kytary, propojené s celým zástupem kouzelných krabiček. Baskytara a bicí jsou pak nejen dokonale pracující strojovnou, ale i sólovými nástroji, které svou barevností a kreativitou rozšiřují Krajinu Ró ještě o další rozměr. 

Místo konání
Sál Kreslírna

Sál Kreslírna

Kreslírna je společenský sál, který se nachází v budově bývalého klášterního gymnázia. Slouží pro pořádání kulturních akcí, např. koncertů, přednáškových večerů a loutkových divadel, ale také

Detail místa