Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Klaudie Hlavatá / Zatmění

Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Dětská galerie Lapidárium
Začátek: 22. 9. 2023
Konec: 16. 12. 2023

Web: www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:
50°35'10,14"N
16°20'3,128"E

Vstupné na výstavu: dospělý / 30 Kč, dítě / 10 Kč
Otevřeno: út-pá / 12-16:00 h; so-ne / 12-17:00 h
Doprovodné programy: https://ma.klasterbroumov.cz/cs/detska-galerie-lapidarium

Klaudie Hlavatá / Zatmění

Práce absolventky Akademie výtvarných umění v Praze Klaudie Hlavaté (1992) zaujmou nejen osobním přístupem a silnými tématy se symbolickým přesahem, ale i originální technikou. Jejím základem je koláž, kterou ale tato autorka dokázala povýšit na vyšší úroveň. Nejenže vedle sebe klade fotografie, reprodukce nebo ilustrace, jak je obvyklé, ale zároveň tyto kompozice doprovází vlastními - především kresebnými a malířskými zásahy.

Dalším unikátním prvkem je plexisklo, které tvoří podložku jejích prací. Zvětšuje formát koláží v některých případech až na dva metry a zároveň umožňuje využívat transparentnost nebo naopak hru stínů. Její motivy se vymykají běžné klasifikaci malířských témat. Je možné o nich uvažovat jako o psychologických schématech nebo projekcích, mentálních mapách, fragmentálních obrazech, případně zvláštním spojení vnitřní krajiny těla a mysli.

Pro Dětskou galerii Lapidárium připravila Klaudie Hlavatá speciální cyklus na základě pohádky o touze Slunce a Měsíce po vzájemném setkání, kterou sama napsala. Ve své koncepci při tom využívá i principy leporela tak, jak je známe z dětství. Také v tomto případě jí nebeská tělesa posloužila jako symboly pro vědomí a nevědomí, jež dávají jejímu příběhu další významový rozměr. Kurátor Radek Wohlmuth.

Projekt podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Nadační fond GESTOR pro současné umění a GESTOR - ochranný svaz autorský, z.s. Mediálním partnerem je Český rozhlas HK a Naše Broumovsko.

Doprovodné programy: 
Školní kolektivy mohou komentovanou prohlídku nebo workshop k výstavě navštívit v kterýkoliv čas i mimo otevírací dobu po domluvě s galerijní edukací: ma@klasterbroumov.cz
Veřejnost se na doprovodné programy přihlašuje přes smsticket, nebo e-mail: ma@klasterbroumov.cz (viz. kalendář akcí). 

 

Místo konání
Dětská galerie Lapidárium

Dětská galerie Lapidárium

Galerie, která prostřednictvím doprovodných programů zprostředkovává živá témata, techniky i výtvarná média.

Detail místa