Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Autorský workshop s Janem Stolínem

Lokalita: Dětská galerie Lapidárium
Začátek: 30. 3. 2024, 14:00

Web: www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:
50°35'10,14"N
16°20'3,128"E

Vstupné: 100 Kč / osoba; předprodej on-line na webu SMSticket.cz  
Více informací a rezervace: : : ma@klasterbroumov.cz, t. 603 271 426 
Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov  

Autorský workshop s Janem Stolínem

STÍNY ZVÍŘAT - tak se jmenuje program pro veřejnost, který povede umělec, pedagog a kurátor Jan Stolín. Rozmanité siluety fauny budeme tvarovat i malovat v prostoru Lapidária. Jejich stíny se stanou na pár hodin součástí výstavy a už navždy fotoreportu z dernisáže. A jak bude pokračovat příběh aktuální instalace umělce, bude jen na vás a na vašich dětech.

Sobotní odpoledne bude nejen prostor k tvoření a povídání s autorem skvělé instalace Ze dne do noci v Lapidáriu, ale 30. březen bude zároveň dernisáží - posledním dnem, kdy bude tvorba Jana Stolína k vidění v broumovském klášteře. Přijďte, je jedno jestli s dětmi, nebo sami. Naše programy jsou přístupné všem.

 
Jan Stolín (1966) absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Je nejen respektovaným vizuálním umělcem, ale i zkušeným kurátorem. Od roku 1998 působí na Fakultě umění a architektury. V roce 2012 získal docenturu a od roku 2023 je děkanem a vedoucím katedry umění. V roce 2000 byl finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého, o rok později získal Čestné uznání Grand Prix Obce architektů. Jeho výstava, ale i jeho autorský workshop otevírá celoroční cyklus projektů pedagogů vysokých uměleckých škol pro dětského diváka.

Místo konání
Dětská galerie Lapidárium

Dětská galerie Lapidárium

Galerie, která prostřednictvím doprovodných programů zprostředkovává živá témata, techniky i výtvarná média.

Detail místa