Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


Kreativní výzva

Moje velké přání pro místo, kde žiju...

Je vaše ratolest kreativní? Přihlaste ji do naší výzvy a může mít svou první výstavu!

Město Broumov je finalistou titulu Evropské hlavní město kultury, a tak přináší kulturu i těm, kterým patří budoucnost – dětem a mladým. Víte, proč má vůbec Broumov ve znaku labuť a hvězdu?

Když se před staletími němečtí osadníci prodírali hustými pohraničními lesy, stanuli rázem na vysokých skalních stěnách. V hloubce pod nimi ležela rozlehlá dolina rovná jako stůl, jejíž vzdálený konec se ztrácel v oparu pod pásem kopců. Na dně doliny se najednou něco zatřpytilo a poutníci spatřili v dálce pod sebou labuť plující na malém jezeře. Nad ní na nebi zářila hvězda, dobré znamení. Osadníci v dobré víře na místě založili město Broumov, tehdy Braunau. Jejich sen o novém domově se splnil. Bílou labuť s hvězdou si tak dali do městského znaku.

Dnes už žijí v Broumově jiné generace osadníků. A každý z nás máme sny o tom, jak má vypadat náš domov a místo, kde žijeme. A také jak vypadá nyní a jak může vypadat za desítky let.

Přemýšleli jste někdy nad tím? My dospělí moc často nepřemýšlíme nad tím, co bude za deset let. Ale děti pořád. Přece si pamatujete, jak jste jako malí snili, co budete dělat, až budete velcí... Kdo bude váš manžel, jaká bude vaše práce a až budete dospělí, tak si budete malovat voskovkami po stěně celý den. Máma vám to už nebude moct zakázat.

Naše kreativní výzva se ptá právě dětí a mladých: Jaké je tvé velké přání pro místo, kde žiješ?

Hledáme kolektivy dětí a mladých lidí, ať už třídy nebo například skautské oddíly, které společně přihlásí umělecké dílo do naší výzvy na téma Moje velké přání pro místo, kde žiji.

Výzva se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a je otevřená pro předškolní, školní a zájmové kolektivy z celého Královéhradeckého kraje a polských okresů Wałbrzych a Kłodzko.

 
KDO SE MŮŽE ZAPOJIT:

Předškolní, školní, zájmové a volnočasové kolektivy v následujících kategoriích dle věku:

  • mateřské školy
  • 1. stupeň základních škol
  • 2. stupeň základních škol
  • střední školy

CO MŮŽETE ZÍSKAT:

Z každé kategorie vybere odborná porota jeden vítězný kolektiv z Polska a jeden z Česka. Podle čeho porota bude vybírat? Dvěma nejdůležitějšími kritérii jsou týmovost vzniku díla a jeho kreativita.

Vítězné týmy ze stejné kategorie se mohou těšit na společné setkání v Broumově a s ním spojenou dobrodružnou prohlídku místního kláštera a města a výtvarné workshopy, které pro ně připraví tým Dětské galerie Lapidárium. Vylosované kolektivy, které nebudou přímo z Broumova, získají i příspěvek na dopravu v hodnotě až 5000 Kč.

KDE DÍLA UVIDÍTE:

Vítězná díla budou vystavena v 6 městech v okolí pomocí brýlí pro virtuální realitu umístěných na městských úřadech, knihovnách a v galeriích. Budou vystavena rovněž ve webové galerii a na sociálních sítích.

ZADÁNÍ A PRAVIDLA VÝZVY:

Dílem se rozumí kresba, koláž, video, plastika, socha, animace, komiks... Fantazii se meze nekladou. Musí však být dodržena následující pravidla:
 

  • Dílo musí mít týmový charakter, musí se na něm podílet aspoň tři lidé z jakéhokoli školního nebo zájmového kolektivu.
  • Díla fyzického charakteru vyfoťte a pošlete nám fotografii (v případě prostorného či 3D objektu pošlete fotografie z více úhlů) v co nejlepší kvalitě na email akce@broumov.2028.cz a to nejpozději do 15. května 2023. Do e-mailu nezapomeňte napsat jména a věk všech autorů a autorek, název školy nebo kolektivu a alespoň jednu kontaktní osobu, její e-mail a telefon. Dejte si záležet na kvalitě fotografie – stane se podkladem pro digitální výstavu!
  • Zvolíte-li si animaci nebo video pošlete jen přes úschovnu nebo jinou sdílející platformu na e-mail akce@broumov2028.cz a to nejpozději do 15. května 2023. o e-mailu nezapomeňte napsat jména a věk všech autorů a autorek, název školy nebo kolektivu a alespoň jednu kontaktní osobu, její e-mail a telefon. Doporučujeme, abyste videa a animaci zvolili kratší, ideálně do 5 min. Času.

REGISTRUJTE SE DO VÝZVY ZDE: https://forms.office.com/e/aYymNpnqA9

Máte nějaké otázky? Ozvěte se nám!

Kontakt pro české kolektivy: Kateřina Agnolozzi, akce@broumov2028.cz, +420 608 899 079
Kontakt pro polské kolektivy: Vlastimil Šimek, vlastimil.simek@broumov2028.cz, +420 733 169 625