Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku
CZ
To chci zažít


PODPORA KULTURNÍCH AKTÉRŮ V REGIONU

Hodně se mluví o broumovské přírodě, památkách, skalách,.. ale to, co doopravdy tvoří Broumovsko, jsou lidé. V poslední době se v Broumově odehrává spousta komunitních, sousedských a veřejných akcí. A za tím stojí především aktivní občané a občanky, kteří se chtějí zapojovat do kulturního života v regionu a aktivně ho vytvářet. Jedním z našich hlavních pilířů je tyto lidi podporovat. 

Kulturní akce nejen sami organizujeme, ale hlavně pomáháme jednotlivcům i organizacím, aby mohli uskutečňovat své nápady. Ať už finančně, komunikačně, nebo díky budování kapacit. 

Jak podporujeme kulturu v regionu?

Mikrograntová výzva Máme rádi Broumov(sko)

Od roku 2021 vyhlašuje město skrze Broumov 2028+ a Agentura pro rozvoj Broumovska grantovou výzvu Máme rádi Broumov(sko), která podporuje projekty proměňující region v místo, kde se dobře žije, kde kvete kultura a dobré sousedské vztahy. Do výzvy se může přihlásit opravdu každý - školy, organizace i aktivní jednotlivci. Každý rok uspěje přibližně 10 projektů, které získají finanční podporu až 30 000 Kč. TADY si můžete přečíst víc a prohlédnout si projekty, které uspěly v minulých letech.

Projekty spojené s kandidaturou na Evropské hlavní město kultury

Přihláška (BidBook) města Broumov na Evropské hlavní město kultury 2028 byla nabitá skvělými projekty a iniciativami. Svými nápady do ní přispěli umělci, organizace i jednotlivci. I když jsme titul nezískali, díky našemu partnerství s Královéhradeckým krajem žijí nápady dál. Od roku 2023 vypisuje Královéhradecký kraj dotační program Podpora aktivit spojených s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028, který je určený pro organizace, které rozvíjí projekty z přihlášky.

Podívejte se, jaké akce jsme podpořili

 

Protest křížek po křížku
Čtěte více

Protest křížek po křížku

Na mezinárodní den žen se v Broumově vyšívalo. Březnová rezidentka literárního domku Rufina Bazlova představila Framed in Belarus - projekt sociálního umění věnovaný politickým vězňům v Bělorusku.